22.01.2008

Starbucks otevřel v Praze kavárnu, první ve střední Evropě

Svou první kavárnu ve středoevropském regionu dnes otevřela v Praze americká síť Starbucks.

Kávu od Strabucks si mohou ode dneška návštěvníci Prahy dát na Malostranském náměstí. Koncem února začne kávu vařit franchisový řetězec také lidem, kteří se zastaví v obchodním komplexu Palladium naproti Kotvě.

Starbucks konečně v Čechách, zvolali někteří. Americký franchisový řetězec dorazil do Prahy.

Další kavárny přijdou

Během roku by měl řetězec otevřít další pobočky v Polsku, řekl minulý pátek Drew O'Malley ze společnosti AmRest, která bude kavárny v regionu provozovat. Tato společnost v Česku provozuje například restaurace KFC nebo Pizza Hut. Firma zatím neoznámila, kolik kaváren v Česku otevře. Chce se však zatím soustředit jen na Prahu. "Zatím nám jde hlavně o to zajistit lidem zážitek ze Starbucks," dodal. Starbucks nyní ve východní Evropě působí pouze v Rumunsku a Rusku. Firma zatím neuvažuje o otevření pobočky na Slovensku, naopak se chystá do Maďarska.

Konkurence sílí

Americká firma s 37letou historií má po světě celkem 15 tisíc kaváren, z toho 1 250 v Evropě, na Blízkém východě a v Africe. Česko je 24. zemí regionu, kam firma zamířila. Starbucks v Česku i v dalších zemích střední a východní Evropy bude provozovat firma Amrest. Starbucks není první nadnárodní kavárenskou sítí v Česku. Již zhruba čtyři roky nabízí své služby v Praze a Brně síť 18 poboček Coffee Heaven. Rozrůstá se i síť Emporio Cafe a podle některých informací do Česka míří i indická Café Day. Do Česka se také chystá německý řetězec Cup&Cino.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0
Starbucks otevřel v Praze kavárnu, první ve střední Evropě

K tomuto článku není zatím komentář. Váš bude první.

Fórum 142 téma, 276 komentáře, 105 uživatelů

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank