04.11.2008

Do Česka míří Costa Coffee

Další řetězec, který sází na to, že Čechům stále více chutná káva, se chystá vstoupit k nám. Costa Coffee nejprve míří do Prahy.

První kavárnu by měl řetězec otevřít na přelomu října a listopadu v pražském centru Flora. Ještě do konce roku by pak měly následovat další provozovny v Teplicích, Liberci a Pardubicích, uvedla ČTK. Majitel licence, společnost HDS Retail získala pro Česko licenci na 35 provozoven, údajně by se jich však uživilo až 60.

Do konce roku budou u nás tři kavárny Costa Coffee

Italská styl s britskou chutí

Costa Coffee, která působí ve 21 zemích s více než 1100 pobočkami, je největším řetězcem italských kaváren na světě. Od roku 1995 je součástí britské skupiny Whitebread. Kávu připravuje ve vlastní pražírně v centru Londýna, nápoje v jejích kavárnách připravují baristé, nikdy se nechystá strojově. Baristy si firma sama školí.

O „českou“ kávu je boj

Čím dál více řetězců nabízejících kávu se snaží využít rostoucí chutě Čechů vychutnat si dobrou kávu. Na začátku roku otevřel svou první pobočku u nás světový gigant Starbucks. Již delší dobu u nás působí kavárny Coffee Heaven. Nový dech nabírá síť kaváren Emporio Cafe a podle některých informací do Česka míří také indická Café Day. Kávového boomu se chystá využít i McDonald's, který chce do tří let otevřít v Česku své první McCafe.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank