03.11.2008

Připravte se a vybírejte s rozumem

O tom, jak se připravit na rozhovor s potenciálním franchisorem, mluvil portál FranchisingINFO.cz s jednatelem poradenské firmy PROFIT system Martinem Jonášem.

Na co by se měl člověk, který si vybírá mezi potenciálními franchisory, zaměřit především?
Na takovýto rozhovor je třeba se dobře připravit. Za prvé, kandidát, který již přemýšlí o konkrétním systému, by se měl především podívat na webovou prezentaci franchisora. Pokud mu nepřinese požadované informace, je třeba se podívat například na to, jak vypadá samotná centrála firmy. Základním bodem přípravy je také návštěva provozovny sítě, která potenciálního zájemce zajímá. Je nutné navštívit takovou provozovnu, která umístěním i velikostí přibližně odpovídá zamýšleným plánům zájemce. Na místě by se pak měl zaměřit na návštěvnost takové provozovny, typy klientů i kvalitu obsluhy.

A na co konkrétně je třeba se franchisora zeptat při osobním jednání?
Určitě na informace ohledně firmy – kdy vznikla, jak se v následujících letech rozvíjela a podobně. Potenciální franchisant by se určitě měl zajímat o základní finanční podmínky dané sítě. Ne nevýznamná je také samotná osoba vlastníka sítě či master-franchisora, s kterým bude potenciální franchisant velmi často v kontaktu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank