01.03.2013

Rošáda na realitním trhu

Century 21 změnila majitele. Master-franchisovou licenci nově vlastní Jan Rosák.

Tuzemská realitní síť Century 21 má nového vlastníka. Podnikatel Jan Rosák získal master-franchisovou licenci Century 21 od jejího držitele Aleše Mazgaje. Důvodem Mazgajova rozhodnutí licenci prodat bylo, že rodinné řízení společnosti už nevyhovovalo potřebám sítě. Jan Rosák chce nadále podporovat růst franchisové značky Century 21 na českém trhu.

Rosák Foto KKCG

Podnikatel Jan Rosák vstoupil do Century 21 už v roce 2009 se svou firmou Bonus Group. Od února 2013 vlastní master-franchisovou licenci Century 21, kterou odkoupil od bývalého majitele Aleše Mazgaje.

Aleš Mazgaj disponoval licencí Century 21 prostřednictvím své firmy All Done, v níž byl jediným vlastníkem. V půlce února uzavřela Rosákova firma Sucesilla smlouvu na odkup Mazgajova podílu v All Done. Sama Sucesilla měla už od léta minulého roku podíl v All Done v zástavě kvůli šestimilionovému úvěru. Kupní cena činila 6 milionů korun, čímž byl úvěr splacen. Transakce byla projednána i s mateřskou společností Century 21, Realogy Corporation z USA. Mazgaj byl také odvolán z funkce jednatele All Done a na jeho pozici nastoupil Marek Pakosta.

Jan Rosák není v Century 21 žádným nováčkem. Jeho firma Bonus Group, která byla založena v roce 2000 a zabývá se prodejem developerských projektů, vstoupila do sítě v roce 2009. O tři roky později uzavřel Jan Rosák smlouvu s kanadskou společností A Buyer’s Choice Home Inspections na poskytování služeb tzv. inspektorů nemovitostí ve formě franchisy v České republice a na Slovensku.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank