12.03.2013

UGO se přidalo ke Kofole

Kofola koupila podíl v UGO juice barech. Spolu s tím vytvořila nové portfolio čerstvých šťáv UGO.

Síť juice barů UGO má nového strategického partnera. Většinový 75% podíl od ní koupil tuzemský výrobce nealkoholických nápojů Kofola, který získal také bary v Česku a na Slovensku. Minoritní podíl zůstává u zakladatele Marka Farníka. Cenu transakce obě strany neuvedly. S tím také Kofola zahájila prodej nového portfolia čerstvých džusů UGO z ovoce a zeleniny, které na trh dodává v plastových lahvičkách.

UGO provozna Foto UGO trade

UGO provozuje své bary v Praze, Plzni, Mladé Boleslavi, Zlíně a Ostravě. Na Slovensku je lze najít v Bratislavě a Košicích.

Kofola se do prodeje čerstvých džusů rozhodla po roce příprav. „Myšlenka, že většina Čechů a Slováků nezná chuť a barvu čerstvé zeleniny a ovoce, stála na začátku budování naší nové značky čerstvých nápojů UGO. Ta nyní patří ke Kofole a otevírá úplně novou kategorii nápojů,“ říká její generální ředitel a majitel Jannis Samaras. Nápoje jsou nyní nabízeny v obchodech Paul a Country Life v Praze. Kofola plánuje jejich větší rozšíření ať už v obchodech, tak i na barech.

UGO si od vstupu nového partnera slibuje další výraznější posilování budoucího vývoje společnosti UGO na trhu ovocných a zeleninových šťáv. Nyní UGO provozuje 15 fresh barů, z toho 11 ve formě franchisy. Kofola i UGO chtějí nadále otevírat další bary, a to jak vlastní, tak také formou franchisy. O ty zaznamenává UGO dlouhodobý zájem. Aktuálně také nabízí možnosti franchisingové spolupráce v Praze, Mladé Boleslavi, Olomouci, Ostravě a okolí. Posledním realizovaným projektem se stal UGO juice bar v Auparku v Košicích, kde byl zahájen provoz 6. března 2013.

Šťávy UGO jsou dodávány v lahvičkách, které jsou ošetřeny tzv. paskalizací, což je ošetření pouze vysokým tlakem. Díky tomu vydrží šťáva při uchování čerstvá až 3 týdny. Na každou 200 mililitrovou lahvičku zpracuje Kofola zhruba půl kila ovoce a zeleniny.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank