14.03.2013

Franchise Meeting Point je za námi

Veletrh v Brně skončil úspěšně. Zúčastnilo se jej 47 franchisových konceptů.

Na brněnském výstavišti proběhl od 8. do 9. března 2013 druhý ročník Mezinárodního veletrhu Franchise Meeting Point, který navázal na jeho úspěšnou loňskou premiéru. Zúčastnilo se jej 47 firem z ČR, Slovenska, Rakouska, Německa, Španělska, Maďarska a Kanady a dalších asi 60 franchisových značek z Německa, USA, Austrálie, Rakouska a Španělska bylo prezentováno v doprovodném programu. V průběhu dvou dnů bylo odprezentováno více jak 100 přednášek na témata související s franchisingem. Veletrh navštívilo více než 1500 lidí.

FMP veletrhy diskuze Foto BVV

Součástí brněnského FMP byla i panelová diskuze na téma franchisingu. Té se účastnili například náměstek ministra průmyslu a obchodu Bedřich Danda, členka představenstva AMSP ČR Pavla Břečková, zástupci české a slovenské franchisingové asociace, jednatel PROFIT system Marek Halfar.

Jak vyplynulo z přednášek franchisových expertů z České republiky a ze Slovenska a Reportu o franchisingu, který připravuje od roku 2010 PROFIT system, franchisové podnikání zažívá v posledních dvou letech rychlý boom. V roce 2000 bylo v ČR 50 franchisových firem, o pět let později dvakrát tolik a v současnosti jich působí na českém trhu 200 a ve Slovenské republice 100. A trh s franchisovými systémy ještě není nasycen, což dokázal i veletrh z hlediska zájmu návštěvníků.

Kromě franchisových asociací České a Slovenské republiky se na veletrhu FMP prezentovaly mimo jiné i značky ANKER Snack & Coffee Gastronomie, Československá obchodní banka, EVROPA - realitní kancelář, HUSKY CZ, DietFitness, Business for Breakfast, Let´s pizza, Náš grunt, Orange Academy, Oxalis, Ráj sýrů, Sklizeno, Subway a Yves Rocher, což byl hlavní partner veletrhu Franchise Meeting Point. Portál Franchising.cz a magazín Vlastní firma FRANCHISING, za kterými stojí firma PROFIT System, byly mediálním partnerem.

Franchisy na skok v Praze

Před veletrhem Franchise Meeting Point se ve dnech 22. až 23. února v komorním prostředí pražského Kongresového a výstavního centra U Hájků uskutečnil první ročník Výstavy pro podnikání a franchising, jejímž jhlavním partnerem byla dietetická síť Naturhouse. Na něm se představilo celkem 27 vystavovatelů z řad franchisových konceptů a poradců.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank