18.03.2013

Anarchie z ulice

Franchisovou síť módní značky Religion Clothing zamýšlí vybudovat firma Mestre Miorani. Pokrýt hodlá velká města.

Další módní značka se objevila na tuzemském trhu. V Praze otevřela společnost Mestre Miorani obchod s Religion Clothing, která má původ v Londýně. Na značku má společnost v ČR výhradní zastoupení. Společně s obchodem spustila firma i e-shop.

obchod religion hadry Foto Religion Clothing

Obchod Religion Clothing a showroom je zatím provozován v Praze. Společnost Mestre Miorani by chtěla obsadit všechny regiony.

Plánem společnosti Mestre Miorani je rozšířit značku pomocí franchisy do dalších měst v regionech. Konkrétně hledá franchisanty v Brně, Ostravě, Jihlavě, Českých Budějovicích, Olomouci a Plzni. „Nemáme v úmyslu rozšiřovat síť na základě kvantity, ale chceme si udržet jedinečnost v městech a dobré jméno. Například pro Prahu nechceme více než 2 obchody,“ říká jednatelka společnosti Soňa Čechmanová.

Spojení anarchie a komerce

Firma Mestre Miorani se pro franchising rozhodla z toho důvodu, že tento způsob rozvoje značky Religion Clothing je úspěšně používán i v okolních státech. Dále by chtěla rozjet vlastní síť a franchising se jevil jako správná volba. Podmínky, které musí zájemce splnit, je dodržet přibližný design obchodu, vybrat vhodnou lokalitu a dodržet standard prodejních cen. Minimální vstupní investice činí 500 tisíc korun.

U nás se značka teprve zabydluje, jelikož sem vstoupila teprve v lednu 2013. Religion Clothing vznikla v Londýně v 90. letech. Hlavním rozeznávacím artiklem jsou anarchistické grafity spojené s komerčními symboly. Za posledních pět let byla kolekce doplněna o parfémy, šperky, sluneční brýle nebo obuv.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank