20.03.2013

Do zisku i s partnery

UniCredit Bank razantně zvýšila zisk. Bance ale klesly úrokové výnosy.

Čistý zisk UniCredit Bank Czech Republic, která se rozvíjí i pomocí partnerské spolupráce na bázi franchisingu, vzrostl v loňském roce meziročně téměř třikrát na 3,1 miliardy Kč. Jak banka uvedla, k výsledku pomohly dobře nastavený obchodní model, odpisy řeckých pohledávek a důvěra klientů. Vklady klientů se zvětšily o 9,2 %. Kapitálová přiměřenost se zvýšila meziročně z 15,58 % na 15,82 %. Celková aktiva činila ke konci minulého roku 319 miliard Kč, což představuje nárůst o 10,5 %.

bankovni dum Foto UniCredit Bank

Banka UniCredit Bank zvýšila v loňském roce zisk o 175,5 % na 3,1 miliardy Kč. Celková aktiva jí vzrostly na 319 miliard Kč. Výnosy z úroků bance z důvodu tlaku na nižší úrokové míry klesly.

Bance meziročně klesly čisté úrokové výnosy o 4,4 % na 6,2 miliardy Kč. „Vývoj čistých úrokových výnosů je logickým důsledkem prostředí nízkých úrokových sazeb a cenového tlaku na úrokové sazby vkladů fyzických osob, což vyplývá ze vstupu nových subjektů na trh,“ říká finanční ředitel UniCredit Bank Gregor Hofstaetter-Pobst. Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně vzrostly o 15,6 % na 2,1 miliardy Kč. To bylo ovlivněno podle banky zejména důsledkem rostoucí klientské základny, zvětšujícím se počtem transakcí a také díky úspěšnému roku v oblasti strukturovaného financování.

„Rok 2012 byl rokem hledání nových cest. České firmy hledaly nové směry, kam úspěšně vyvézt své zboží a služby či jak zaměřit výrobní program, aby byly stále konkurenceschopné. A to vše s omezenými požadavky na investiční úvěrování. Domácnosti naopak hledaly nové příležitosti jak dobře zhodnotit volné finanční prostředky i přes klesající tržní úrokové sazby,“ komentuje vlivy na hospodaření UniCredit Bank její generální ředitel a předseda představenstva Jiří Kunert. Banka se chce dále více zaměřit podle Kunerta na odpovědné řízení nákladů a postupné rozšiřování distribuční sítě, včetně přeshraniční působnosti v souladu se střednědobým plánem.

UniCredit Bank se na českém trhu rozvíjí i pomocí partnerské spolupráce UniCredit Bank Express, které fungují na bázi franchisingu. S tímto systémem přišla na trh v roce 2011. V současné době disponuje sítí 100 vlastních poboček a 38 partnerských obchodních míst.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank