Richard Churý není jen prezidentem Slovenské franchisingové asociace. V roce 2006 stál při zrodu první franchisové realitní sítě RE/MAX na Slovensku, která se pod jeho vedením stala lídrem na trhu.
Pondělí
25.03.2013
O situaci na slovenském franchisovém trhu jsme si v Rozhovoru týdne povídali s prezidentem Slovenské franchisingové asociace Richardem Churým.
 

Jak byste zhodnotil franchisový trh na Slovensku?

Franchisový trh na Slovensku vnímám ze dvou úhlů pohledu. V porovnání s vyspělejšími ekonomikami je stále ještě v plenkách. Povědomí o této formě podnikání je u nás relativně nízké a vzhledem ke své velikosti není slovenský trh pro mnohé koncepty prioritou. Na druhé straně tu však vidím potenciál a minimálně poslední dva roky se dynamika rozvoje tohoto způsobu podnikání výrazně zvýšila. Tento trend je možné pozorovat i na dynamice prozvoje samotné Slovenské franchisingové asociace. To vše mne naplňuje optimizmem.

Jaký byl pro Slovenskou asociaci franchisingu loňský rok?

Rok 2012 byl pro Slovenskou franchisingovou asociaci velmi úspěšný. Ať už z hlediska počtu členů, který překročil číslo 30, tak také z pohledu pracovních cílů, které jsme si stanovili. Zvýšili jsme publikační a přednáškovou aktivitu a na podzim jsme ve spolupráci s Agentúrou pro s stredné a malé podnikanie úspěšně zorganizovali „První franchisingovou konferenci“ v Bratislavě.

Kolik členů u Vás působí a máte nějaký plán co do počtu nových členů, které chcete získat?

K dnešnímu dni máme 30 členů, další dva jsou pak ve stádiu posuzování přihlášky. Na Slovensku působí dohromady přibližně 100 domácích a zahraničních franchisových sítí. Netajím se tím, že z dlouhodobého hlediska je toto číslo i naším cílem, kterého chceme v počtu členů dosáhnout.

Jak oslovujete potenciální členy asociace?

Jdeme především cestou osobních kontaktů. A díky zvýšené aktivitě SFA nás čím dál častěji koncepty se zájmem o členství oslovují samy od sebe.

Jak akce na tento rok plánujete?

Budeme pokračovat v tom, co jsme dělali doposud. V dubnu proběhne na valném shromáždění volba nového představenstva SFA, které rozhodne o dalších aktivitách Asociace pro roky 2013 a 2014.

V březnu proběhl v Brně veletrh Franchise Meeting Point. Jak byste jej zhodnotil z hlediska Vaší asociace?

Franchise Meeting Point v Brně splnil naše očekávání. Byla to výborně zorganizovaná akce s množstvím zajímavých odborných přednášek. Zároveň je však vidět, jaký velký neodkrytý potenciál franchising v České republice i na Slovensku nabízí a jaký zatím zůstává nevyužitý.


Populární na fóru

Kolik může stát pronájem v nákupním centrum?

Dobrý den, souhlasím s Darsi... Já se zajímala o pronájem v Avionu a tam mě byla nabídnutá cena 61000 Kč za 52 m2. Nakonec jsem to teda nevzala, protože bysme to...

3 komentář(e)
posledni 14.10.2018
Franchisingová smlouva

Sice jsou náležitosti trochu volnější, ale to může představovat výhodu i nevýhodu zároveň. Vždycky je na místě nechat si poradit od odborníků a mít jistotu,...

2 komentář(e)
posledni 30.11.2017
Učesaný byznys

Při zakládání mého kadeřnictví jsem investovala i do tvorby webových stránek, které mi moc pomohly k nalákání nových zákazníků a tedy zvýšení popularity...

1 komentář(e)
posledni 17.10.2017
Barva webu rozhoduje

Kombinace vhodných barev má určitě vliv na první dojem a je zajímavé, jak až moc. U prodejních webů je to ale i spousta dalších maličkostí - jako třeba barva a...

1 komentář(e)
posledni 24.08.2017
S riziky počítáme

Od ELKO EP prakticky denně odebíráme relé do rozvaděčů. Ale měl jsem za to, že jsou známí pouze na českém trhu. Teď jsem mile překvapen, že je i...

1 komentář(e)
posledni 13.06.2017
Franchisingová smlouva

Hraapla@seznam.cz

2 komentář(e)
posledni 21.05.2017
Rozvoj franšízingu v Česku

Dobrý den, můžu se zeptat kolik je v roce 2017 nebo 2016 už franchisingových poboček v ČR? DĚKUJI

1 komentář(e)
posledni 03.03.2017
Radim Jančura: Podnikání je o překážkách

https://www.facebook.com/Student-Agency-Bojkot-1812481502329777/?view_public_for=1812481502329777

3 komentář(e)
posledni 11.02.2017