26.03.2013

420 tipů z Paříže

Paříž hostí v těchto dnech největší evropskou franchisovou akci. Představuje trendy a nápady z celého světa.

Pařížské výstaviště Porte de Versaille je momentálně cílem zájemců o podnikání pod známou značkou z celého světa. Právě zde se totiž koná již 32. ročník mezinárodního veletrhu Franchise EXPO Paris, na kterém se představují značky z celého světa. Zájemci z řad návštěvníků se zde mohou seznámit s přibližně 420 koncepty rozvíjejícími se prostřednictvím franchisingu či partnerské spolupráce.

Paris EXPO 2013 Foto PROFIT system

V rámci doprovodného programu byl dán prostor zástupcům několika zemí, aby franchisorům představili důvody, proč expandovat právě na tamní trhy. Letos se tak prezentovaly země jako Polsko, Německo, Rusko, Maroko nebo Filipíny.

Největší zastoupení mezi vystavovateli mají gastronomické koncepty. „Jejich podíl na celkovém počtu vystavovatelů činí 17 %. Na každém kroku tak potkáte fastfoodové nebo kavárenské koncepty. Velkému zájmu se pak těší několik značek zabývajících se sushi či výrobou a prodejem zmrzlni,“ informuje přímo z Paříže Barbora Štanglová, šéfredaktorka magazínu Vlastní firma FRANCHISING. Za všechny můžeme jmenovat značky jako KFC, Brioche Dorée, Subway nebo PLANET SUSHI.

Největšími trendy, které lze v letošním roce na veletrhu vysledovat je poměrně vysoký počet konceptů zabývajících se péčí o seniory nebo o dlouhodobě nemocné. Mezi takové patří značky ADHAP Services, Les Menus Services, ZEN Senior Services aj.

Ani český trh však nezůstává stranou pozornosti. „Zájem o něj projevily například sítě obchodů s obuví Finsbury nebo Skechers, nebo francouzská módní značka Sud Express,” doplňuje Barbora Štanglová. Řada firem se pak zajímá o expanzi do zemí Evropské unie i do dalších evropských destinací mimo ni.

Organizátoři očekávají v letošním roce účast srovnatelnou s loňským ročníkem, kdy veletrh navštívilo přes 32 tisíc lidí, z nichž 18 % tvořili zájemci o franchisové podnikání ze zahraničí. Ani vystavovatelé nepochází jen z Francie, mimo španělských konceptů se mohou zájemci seznámit i se systémy pocházejícími například z Itálie, Nizozemí, USA nebo Kanady. Včetně bank, právníků nebo poradců pak celkový počet vystavovatelů činí 460.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank