08.04.2013

S kávou do krajských měst

Úspěšný rok má za sebou franchisová síť kaváren CrossCafe. Chystá další rozvoj.

V průběhu letošního roku plánuje CrossCafe otevření tří až šesti dalších kaváren. Tímto krokem se síť rozšíří mimo Prahy a Plzně i do dalších krajských měst. Jedním z nich je i Hradec Králové, kde by měla nová kavárna zahájit provoz v květnu. Firma tak navazuje na expanzi z přelomu loňského a letošního roku, kdy byly otevřeny dvě nové kavárny, v nákupním centru Metropole Zličín a v Nákupní Galerii Atrium na Karlově náměstí. Počet kaváren s logem CrossCafe se tak vyšplhal na šťastných 13.

CrossCafe, kavarna, lidi Foto CrossCafe

V současné době působí CrossCafe v Praze a Plzni. V květnu otevře první kavárnu v Hradci Králové. Další krajská města má v hledáčku.

Loňský rok byl pro CrossCafe úspěšný i z hlediska hospodářských výsledků. Tržby v plzeňských kavárnách v roce 2012 vzrostly o 12 %, v Praze dokonce o 70 %. Celkové tržby řetězce činily v roce 2011 zhruba 72 milionů Kč, v loňském vzrostly na 91 milionů Kč. Za tímto růstem jistě stojí i rostoucí oblíbenost této kavárenské sítě. „Jsme velice rádi, že roste zájem o naše kavárny jak z řad zákazníků, tak z řad zájemců o franchisu,“ říká zakladatel a majitel licence CrossCafe Jan Janák s tím, že zájemci o poskytnutí franchisy se společnosti hlásí téměř každý den.

Za zájmem o provozování kaváren CrossCafe vidí Janák fakt, že síť nabízí příznivější podmínky pro poskytnutí licence než nadnárodní značky. To však není dle Janáka hlavním důvodem. „Z jednání s adepty víme, že jejich důvody zájmu pramení z pozitivního vnímání značky a také prostředí, konceptu a řešení samotných kaváren a sortimentu, který poskytujeme zákazníkům,“ doplňuje Janák.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank