12.04.2013

Mražená šance

Jogo Slovakia obsazuje hlavní centra na Slovensku. Pracuje na vstupu i k nám.

Prodejce mražených jogurtů Jogo Slovakia pokračuje ve svém rozvoji na slovenském trhu. V dubnu chystá otevření třetí pobočky v Košicích, čímž pokryje všechny hlavní centra. Pokračuje nadále ve vyhledávání výhradního zástupce na českém trhu.

provozovna jogo Foto Jogo Slovakia

Společnost Jogo Slovakia obsazuje důležitá centra Slovenska. Od května bude působit v Bratislavě, Banské Bystrici, Košicích a Štúrově.

Jogo Slovakia v ČR zaznamenává zájem o franchisovou licenci nejen u investičních a developerských skupin, ale také jednotlivců. Problém ale vidí v tom, že zájemci očekávají nižší vstupní investice. „Zájemců je dost, s většinou komunikujeme, ale připraveno investovat do kvalitního designu a produktu je jich méně,“ říká jednatel firmy Michal Kavčák. Minimální investice při pořízení prodejního stánku v nákupním centru je 45 až 50 tisíc euro. Předpokládaný vstupní poplatek je 6 až 15 tisíc euro.

Mimo nákupní centra

Na Slovensku firma v dubnu otevírá 2 další franchisové pobočky, jedna z nich je v Košicích a druhá ve Štúrově. Poslední jmenovaná pobočka bude provozována na koupališti. Jogo Slovakia tak chce prodávat mražené jogurty i mimo nákupní centra. Obě pobočky se tak připojí k jednotkám v Bratislavě a Banské Bystrici a od května budou fungovat už 4 franchisové prodejny. Většina je provozována ve formě Jogo barů.

I přes nepříznivé podmínky, kdy byla oblast gastronomie zasažena velmi tvrdě hospodářskou krizí, se firmě v loňském roce dařilo. Vytvořila si pevnou základnu spokojených zákazníků, i přesto, že na trh přišly další podniky nabízející podobný sortiment mražených jogurtů. „Bohužel kvalita a zpracování těchto jogurtů ve většině společností pokulhává. Obáváme se, že právě podobné napodobeniny, založené na sériově vyráběných recepturách ze zahraničí, pokazí dobré jméno mraženého jogurtu,“ komentuje konkurenci Michal Kavčák.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank