10.11.2008

Vznikají kavárny bez kouře

Atmosféře zakouřených kaváren známé z první republiky zřejmě odzvonilo. Na trh vstupuje český koncept nekuřáckých kaváren Avion Café.

Českotěšínská společnost BIX podnikatele Josefa Vybrance chce v Česku uspět s konceptem nekuřáckých kaváren italského stylu. Svůj koncept kaváren Avion Café rozjel před rokem. Po první provozovně v Českém Těšíně již fungují stejné kavárny ve Frýdku-Místku a Třinci. Uvedla to agentura ČTK.

Do roku 2010 by mělo vzniknout 10 nekuřáckých kaváren

Až 10 provozoven

Do dvou let, tedy do roku 2010 chce podnikatel zprovoznit deset podniků s obsluhou převážně ve velkých městech nad 30 tisíc obyvatel. V menších městech se podle něj provoz nevyplatí. Dva až tři podniky plánuje Vybranec otevřít v Ostravě, další pak v Olomouci. Později se chce vydat do Brna i Prahy. Koncept sází na kvalitní kávu, která je podávána v porcelánu s vlastními logy. K tomu jsou všude dětské koutky.

Káva v Česku láme rekordy

Čím dál více řetězců nabízejících kávu se snaží využít rostoucí chutě Čechů vychutnat si dobrou kávu. Minulý týden otevřel první kavárnu řetězec Costa Coffee. Na začátku roku otevřel svou první pobočku u nás světový gigant Starbucks. Již delší dobu u nás působí kavárny Coffee Heaven. Nový dech nabírá síť kaváren Emporio Cafe a podle některých informací do Česka míří také indická Café Day. Kávového boomu se chystá využít i McDonald's, který chce do tří let otevřít v Česku své první McCafe.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank