22.04.2013

Ostrov relaxace

Starbucks otevřel novou kavárnu v OC Černý most. Soustředit se chce na Moravskoslezský kraj.

S novým vzhledem kavárny přichází do Prahy kavárenská síť Starbucks. Další pobočku otevřela společně s jejím joint venture partnerem AmRest Holding v novém obchodním Centru Černý most. Poprvé je kavárna vytvořena beze stěn, tedy ne uvnitř místnosti ale jako „ostrov“ na širokém bulváru centra. Design propojuje prvky dřeva, kovu, kůže a živých rostlin, což vychází z tradičního konceptu kávové kultury. Starbucks se chce tímto modelem více přiblížit svým zákazníkům, aby jim dopřál prostor pro relaxaci u kávy. Franchisová síť Starbucks na českém, polském a maďarském trhu podniká prostřednictvím joint venture partnerstvím a tento model zde chce nadále zachovávat.

Starbucks Foto Starbucks

Už 15 kaváren provozuje kavárenská síť Starbucks v České republice. Letos se chce více soustředit na okrajové části Prahy a Moravskoslezský kraj.

Starbucks tímto krokem ukázal, že se hodlá v Praze rozvíjet dále od centra a získávat další zákazníky. Nezůstane ale jen u Prahy. „Černým Mostem expanze na českém trhu v letošním roce začíná a v nadcházejících měsících se budeme kromě Prahy dále zaměřovat také na Moravskoslezský kraj,“ říká Brian Aherne, Regional Director of Operations pro Starbucks Česká republika a jižní Polsko. Moravskoslezský kraj vnímá firma jako vhodný region pro nové pobočky. V Praze se jedná už o 14. kavárnu Starbucks, jednu provozuje ještě v Ostravě, kde byla otevřena v roce 2012.

V OC Černý most otevřelo nové pobočky i několik franchisových sítí. Svou největší prodejnu v ČR uvedl do provozu Electro World. Obchodní plocha se rozkládá na 2200 m2. Novou prodejnu o velikosti 120 m2 s první továrnou na zmrzlinu otevřelo Fruitisimo. Největší prodejnu o rozloze více jak 2250 m2 v ČR a druhou největší mimo Velkou Británii otevřel oděvní řetězec Marks & Spencer, který v ČR na bázi franchisingu nepůsobí.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

2

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank