25.04.2013

Garantovaný zisk

DepilConcept v Polsku přináší franchisantům obchodní model se zárukou ziskovosti. V zisku budou první měsíc.

Kosmetická síť DepilConcept, která se zabývá odstraňováním chloupků pomocí depilace, začala v Polsku pro potenciální i současné franchisanty nabízet Garanci ziskovosti. V ČR zatím tuto záruku společnost nenabízí, nicméně podle majitelky master-franchisové licence Jitky Venclíkové, pokud bude franchisant dodržovat postupy, může dosahovat zisku. Vše ale záleží na konkurenčním prostředí. U nás provozuje DepilConcept zatím 2 salony v Brně a Ostravě. Rozšiřovat se chce i do dalších větších měst.

depil pobočka Foto DepilConcept Polsko

V Polsku je v provozu 7 studií DepilConcept, z toho 5 je formou franchisy. V ČR jsou zatím 2 franchisová studia, v Ostravě a nově v Brně.

DepilConcept v Polsku nově nabízí novým franchisantům obchodní model, který nese označení symbolu záruky ziskovosti. Franchisanti tímto dostanou „slib“, že jejich salon bude první měsíc jeho činnosti ziskový. Musí však splnit předpoklad, že dodrží veškerá doporučení, která dostanou od franchisora. Tím získají slevu, která pokryje veškeré náklady v prvním měsíci provozu. Jak říká Marta Szymczak, majitelka licence DepilConcept v Polsku: „Tento systém je úspěšný i v jiných zemích, proto jsme se rozhodli jej nabízet i zde. Máme zkušenosti s byznysem a ten chceme sdílet i s našimi partnery, což je hlavní výhoda franchisingu.“

Výhodu může v Polsku získat i franchisant, který již svůj salon provozuje. Pokud si přikoupí licenci na DepilConcept Inside. Náklady na ni jsou 59 700 zlotých (cca 376 tisíc korun), pokud už má v salonu IPL laser. Otevření jednotlivého studia DepilConcept vyjde na 100 tisíc zlotých (cca 630 tisíc korun). Počáteční investice v ČR jsou dražší a vyjdou od 25 700 eur do 33 tisíc eur dle velikosti centra. "Franchisanti se potýkají právě s problémem získání finančních prostředků," poznamenává Venclíková. Kolik a kdy otevře DepilConcept další pobočky, nechtěla Jitka Venclíková momentálně konkretizovat. Bude to dle ní záležet i na přístupu bank.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank