30.04.2013

Odstěhuj konkurenci

Plán franchisové sítě Extra stěhování je dosáhnout u nás 77 poboček. Rozvíjet se chce i v zahraničí.

Společnost Extra stěhování bojuje s konkurencí, která na trhu stěhovacích služeb stále více roste. Její strategií je obsadit co možná největší část trhu a vytvořit plánovaných 77 franchisových poboček v ČR. Aktuálně provozuje už jen franchisové pobočky, jelikož vlastní postupně převedla na franchisové partnery. Momentálně jich v tuzemsku můžeme najít 12. Expandovat však firma nehodlá jen u nás. Dalším cílem je více rozšířit pobočkovou síť na Slovensku, kde jsou zatím dvě. V jednáních je také Německo a Rakousko.

stehovaci, auta

Firma Extra stěhování se snaží svým franchisantům ukázat, že je důležité dbát na obchodní podmínky a komunikaci k zákazníkům.

Na začátku spuštění projektu Extra stěhování chtěli franchisovou licenci především zaběhnuté stěhovací firmy, v tuto chvíli se však situace obrátila a vyšší zájem projevují soukromí podnikatelé. I tahle skutečnost zvyšuje konkurenční prostředí, ale jak říká ředitel Extra stěhování Petr Veit, vyrovnávat se s konkurencí je údělem podnikání. Firma se potýká i s nepříznivými ekonomickými podmínkami. „Nástupem roku 2013 došlo k mírnému poklesu u všech franchisových poboček zhruba o 14 %. Přesto jsou ale i chvíle, kdy nestíháme pokrýt poptávku a musíme využívat i smluvních partnerů k výpomoci,“ komentuje podnikání Veit s tím, že pro zlepšení služeb společnost neustále zdokonaluje koncept franchisy Extra stěhování. Zejména dává důraz na školení franchisantů, aby získali povědomí o obchodní činnosti a důležitosti správné komunikace s klienty.

Prostředí konkurence zvyšují i bývalí dopravci, kteří nemají práci a zkouší poskytovat stěhovací služby za účelem lehkého výdělku. Podle ředitele Petra Veita však takový trend dlouho nevydrží a na trhu se udrží především takové stěhovací firmy, které dokáží pochopit ekonomické prostředí. „Tito lidé snižují nesmyslně ceny a je jen otázkou času, kdy přijdou na to, že podnikání a ekonomika je trochu složitější, než jen pohled na to, jak si kdekoli vydělat pár korun,“ doplňuje k situaci Petr Veit.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank