17.05.2013

Zájem o franchisu sílí

Česká asociace franchisingu uspořádala tiskovou konferenci. PROFIT system na ní prezentoval aktuální data z trhu.

Jak se vyvíjel český franchisový trh v roce 2012? Jaké nové koncepty se v tuzemsku objevily? Jaký vývoj lze očekávat v následujících letech? Přesně takové informace z Franchising reportu Česká republika 2012 prezentovala poradenská společnost PROFIT system na tiskové konferenci pořádané Českou asociací franchisingu (ČAF) v úterý 14. května u příležitosti chystaných Dní otevřených dveří franchisových konceptů. Ty budou probíhat ve dnech 29. a 30. května.

Press Conference CAF, Barbora Stanglova, Jan Gonda, Lubomir Milek, Petra Ritschelova Foto PROFIT system

Za ČAF se tiskové konference zúčastnili její prezident Jan Gonda, člen správní rady Lubomír Milek, výkonná manažerka Petra Ritschelová a člen dozorčí rady Aleš Tulpa. Data z Franchising reportu Česká republika 2012 představila Barbora Štanglová, šéfredaktorka magazínu Vlastní firma FRANCHISING.

O tom, že mezi veřejností je o franchisový způsob podnikání zájem, svědčí i účast novinářů, mezi nimiž nechyběli ti z předních českých médií jako ČTK, Aktuálně.cz nebo iHned.cz. I jejich dotazy směřovaly do hloubky probíraného tématu. Nejvíce je zajímaly nové koncepty mířící do České republiky. Díky tomu se tak do světa dostaly informace o záměrech v tuzemsku značek jako například Broaster Chicken, Skinial, Directreal nebo CIPO&BAXX.

„Jsme rádi, že zájem českých novinářů o oblast franchisingu neutichá, ba spíše naopak. Veřejnost si tak pomalu zvyká na fakt, že franchising neodmyslitelně patří mezi moderní způsoby rozvoje společností. Tomu nasvědčuje i neustále rostoucí počet franchisových značek majících zájem o vstup na náš trh,“ říká Barbora Štanglová, šéfredaktorka magazínu Vlastní firma FRANCHISING, jehož vydavatelem je poradenská společnost PROFIT system. I podle ČAF se tisková konference vydařila. "Jednalo se dle našeho názoru o úspěšnou akci, o čemž svědčí i množství mediálních výstupů z ní," říká výkonná manažerka ČAF Petra Ritschelová s tím, že do budoucna chystá Asociace další aktivity na podporu franchisingu v ČR.

Kromě výše uvedených médií informace prezentované na tiskové konferenci zveřejnili mimo jiné Hospodářské noviny, deník E15, servery Novinky.cz, ProByznys.info, mam.ihned.cz, ct24.cz nebo finance.cz

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank