23.05.2013

Certifikace za hranice

Na zlepšení kvality potravin se soustředí značka Certified E-friendly Food. V zahraničí začala hledat master-franchisanty.

Společnost Santimona se zaobírá udělováním licencí Certified E-friendly Food (CEFF) potravinám v komerční síti. O certifikát mohou požádat i samostatní výrobci či distributoři potravin. Projekt CEFF vznikl v tuzemsku před dvěma lety a v současné době se chce v zahraničí rozvíjet pomocí franchisové spolupráce. V Polsku, Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku hledá master-franchisové partnery, kteří budou vyhledávat samostatné franchisanty ve své zemi.

žena obchod potravina CEFF Foto Certified e-friendly Food

V České republice se značka Certified E-friendly Food prostřednictvím franchisingu nerozvíjí. Centrálu firmy najdeme v Praze.

Cena za jeden certifikát na potravinu činí 315 eur ročně, čímž CEFF garantuje spotřebitelům, že potravina neobsahuje žádné nebezpečné přísady, umělá barviva, sladidla či konzervační látky. Master-franchisant z jednoho certifikátu zaplatí centrále 60 eur. O certifikát mohou požádat i samostatní výrobci či distributoři potravin. Ti pak od centrály získávají PR podporu v rámci marketingové propagace či školení.

Franchisor Santimona, který se o CEFF stará, avizuje, že franchisant je schopen prodat během prvního roku asi 100 certifikátů, v dalším roce 500 a ve třetím i 1000. Rostoucí počet certifikátů je dán skutečností, že výrobci i prodejci se zajímají o další obnovu CEFF. „Z naší zkušenosti vyplývá, že producenti a majitelé obchodních sítí mají v 99 % zájem o obnovení certifikátů. Případy odmítnutí souvisí především s tím, že obchod či potravina ukončují svoji činnost,“ doplňuje manažerka zodpovědná za rozvoj CEFF Jitka Palátová.

Franchisor poskytne partnerům v zahraničí znalosti složek potravin, které příznivě ovlivňují zdraví spotřebitelů. Dále mohou franchisanti podporovat certifikované výrobky na webových stránkách centrály CEFF. Celková investice na rozjezd byznysu poskytování CEFF je 4000 eur, z čehož na 3 tisíce eur vyjde cena franchisové licence.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank