UniCredit Bank pokračuje v rozvoji partnerských míst na bázi franchisingu. Letos chce dosáhnout 60 obchodních míst.
Pondělí
03.06.2013
UniCredit Bank spustila před 2 lety partnerský program fungující na bázi franchisingu. Jeho úspěch a další směřování hodnotí Tomáš Drábek, ředitel franchisové a alternativní distribuce UniCredit Bank.
 

Jak hodnotíte partnerský program UniCredit Expres téměř 2 roky po spuštění?

Po téměř dvou letech od otevření první franchisy UniCredit Bank Expres lze jednoznačně konstatovat, že franchisový model v oblasti poskytování finančních produktů a služeb, v našem případě tzv. bankovní franchisa, dobře funguje. Tato forma rozvoje a řízení obchodní sítě představuje pro UniCredit Bank optimální kombinaci mezi potřebnými investičními náklady na straně jedné a cílovým tržním podílem v počtu obchodních míst na území ČR na straně druhé. Důležitou roli při rozhodování o implementaci tohoto konceptu hrála předpokládaná skutečnost, že provozovatelem obchodního místa je podnikatel s vysokou motivací franchisu dlouhodobě obchodně rozvíjet a podporovat.

Kolik v současné době provozujete poboček na bázi francisové spolupráce? Kolik jich plánujete letos?

V současné době je k dispozici 43 franchisových míst po celé České republice. V rozvoji franchisové obchodní sítě pokračujeme i v letošním roce a plánujeme dosáhnout celkového počtu 60 franchisových obchodních míst.

Do jakých měst především směřujete?

Obvykle se jedná o města s celkovým počtem obyvatel v rozmezí 15 až 20 tisíc. Samotný výběr vhodných prostor, umístění v rámci dané lokality koordinuje banka ve spolupráci s franchisovým partnerem, který se na hledání aktivně podílí. Specifika lokality a umístění franchisy nemají žádný vliv na produktovou nabídku, ta je pro všechna franchisová obchodní místa identická bez jakýchkoli rozdílů a výjimek.

S jakými problémy se franchisanti nejčastěji potýkají?

Pobočka Banky nikdy nefunguje z podstaty, ani ta franchisová. Je to práce, mnohdy tvrdá a časově náročná. Naše budoucí franchisanty na toto vždy předem upozorňujeme. Poskytujeme jim maximální podporu a vždy je třeba jejich vlastní iniciativa a úsilí. Realizovaný obchod je vždy důkazem této práce. To nejsou problémy, ale principy fungování Retailového bankovnictví.

Chystáte pro potenciální franchisanty nějaké změny/novinky?

Novinky se především týkají rozšiřování produktového portfolia a zavádění nových inovací. Klientům například umožňujeme možnost zafixovat si nyní výhodnou úrokovou sazbu u hypoték a čerpat úvěr až na konci roku. Navíc zvýhodňujeme například klienty spotřebitelského financování, pokud mají dobrou úvěrovou historii, mohou získat sazbu až o 2% nižší.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012