10.06.2013

Brzy v novém centru

Skokanem roku v soutěži Štiky českého byznysu se loni stala firma LESKO-Velkoobchod nápojů. Její majitel Jan Plšek hovoří o tom, že nejvíce podnik ovlivnila především metanolová aféra.

Jak se dařilo Vaší společnosti LESKO – Velkoobchod nápojů loňský rok?

V loňském roce došlo k poklesu tržeb ve výši 5%. Zisk je zhruba na stejné úrovni roku 2011 a to především díky maximální optimalizaci nákladových položek.

lesko napoje plšek Foto Helas

Společnost LESKO Velkoobchod nápojů se zabývá velkoobchodním prodejem nápojů a potravin od roku 1994. Loni se stala Skokanem roku v ocenění Štiky českého byznysu.

Nakolik ovlivnila metanolová aféra chod Vaší společnosti? Co se novými podmínkami zavedené vládou změnilo?

Metanolová aféra a s ní spojená částečná prohibice významně ovlivnila celkový vývoj našich tržeb, které se začaly stabilizovat teprve až koncem listopadu. Nové podmínky zavedené vládou po prohibici, které zpřísnily podmínky pro výrobu, distribuci a prodej alkoholických nápojů nám významně zvýšily administrativní zatížení. Ještě tvrdší opatření vůči černému trhu s lihovinami by měl přinést připravovaný Zákon o značení lihu.

Jakou strategii máte pro letošní rok?

Koncem roku budeme společnost LESKO stěhovat do nově budovaného logistického centra v těsné blízkosti Zlína, které nám umožní významně rozšířit sortiment a poskytovat ještě kvalitnější servis našim odběratelům nejenom v gastronomii.

Jak byste popsal konkurenci na trhu, na kterém Vaše společnost působí?

Společnost LESKO-Velkoobchod nápojů působí především ve Zlínském kraji, kde nejsme žádnou výjimkou a je zde široká konkurence jak českých, tak i nadnárodních společností. Analýzu konkurence považujeme za součást obchodního tajemství.

Co pro Vás znamená ocenění v soutěži Štiky českého byznysu?

Ocenění v soutěži pro nás znamená signál, že se aktivity naší společnosti dlouhodobě ubírají správným směrem, a to i v době ekonomické krize, která významně poznamenala vývoj také v naší oblasti.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank