13.06.2013

Zpátky u otce

Oděvní značka pietro filipi získala nového majitele. Jejím stoprocentním vlastníkem se stal její zakladatel Petr Hendrych.

Společnost Genesis Capital odprodala svůj 60% podíl v oděvním řetězci pietro filipi minoritnímu vlastníkovi a zakladateli značky Petru Hendrychovi. Do značky vstoupil fond Genesis Capital před devíti lety, aby napomohl jejímu rozvoji. Pietro filipi provozuje asi 70 obchodů v ČR i zahraničí. Za hranicemi se rozšiřuje na bázi franchisové spolupráce, kterou chce nadále rozvíjet.

pietro filipi hendrych geislerova Foto pietro filipi

Petr Hendrych (vpravo) značku pietro filipi založil v roce 1993. V roce 2004 odprodal svůj 60% podíl investičnímu fondu Genesis Capital. Ten síť pietro filipi rozvinul a teď ji zpátky odprodal do rukou Petra Hendrycha.

Genesis Capital vstoupil do společnosti pietro filipi prostřednictvím fondu GPEF I v roce 2004. Od té doby pomohl zvýšit roční obrat značky z 200 na 500 milionů korun. V době vstupu mohli zákazníci oděvní značku najít jen prostřednictvím jiných obchodních řetězců a maloobchodů, vlastní obchody nebyly k mání. Investice fondu proto také směřovaly do tvorby poboček pietro filipi. „Dnes má pietro filipi síť 25 vlastních prodejen v Česku a 12 v pobaltských státech a na Slovensku. V ostatních zemích pietro filipi působí prostřednictvím franchisových partnerů, kterých má více než třicet,“ říká Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital, která fungování pietro filipi dozorovala z pozice členů dozorčí rady.

Petr Hendrych vidí opětovné získání většinového podílu jako další logický krok svého podnikání. Podle jeho slov se pietro filipi zaměří v nejbližším období na zefektivnění stávající sítě prodejen. „Vstup na další nové trhy s vlastním kapitálem prozatím neplánujeme. Co nás může posunout dál a co také máme v plánu, je pokračování expanze formou franchisy,“ dodává Petr Hendrych.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank