19.11.2008

Do Česka míří další realitní řetězec

I přes finanční krizi, která dopadá především na realitní trh, Česko láká stále nové realitní řetězce. Vstoupit na náš trh se chystá další velká americká franchisová realitní síť Century 21.

Během prvního roku síť prodat až 20 franchisových licencí, do tří let jich plánuje mít zhruba 90. V horizontu pěti let by Century 21 chtěla být v každém městě nad 20.000 obyvatel. „Trochu to připomíná raketový rozjezd dalšího amerického realitního řetězce RE/MAX, který zhruba po třech letech působení na trhu nedávno ohlásil prodaných 100 licencí. Nechme se překvapit,“ uvedl Martin Jonáš z poradenské firmy PROFIT system.

Century 21 je po RE/MAX a ERA Reality dalším americkým realitním řetězcem u nás.

„Realitních franšíz“ je stále víc

Roztříštěný domácí realitní trh nabízí spoustu možností k akvizicím a další koncentraci. Jednou z dobrých možností je právě „zasíťování“ pomocí franchisového řetězce. Vedle nadnárodních sítí jako RE/MAX, ERA reality nebo právě Century 21 se o vytvoření sítě snaží také české realitní kanceláře. „Na principu franchisingu již funguje například Tana Reality, Arden reality nebo Reality Škorcová. Nedávno představila svůj franchisový koncept také brněnská společnost Real Spektrum,“ dodává Martin Jonáš.

Franšíza za půl milionu

Cena franšízy se bude podle regionu pohybovat kolem 500.000 korun, kterou bude možné zaplatit až ve čtyřech splátkách. Prvních deset licenčníků zaplatí 350 tisíc korun.

Z USA do Čech

Century 21, která vznikla v USA v roce 1971 a má 9000 poboček se 165.000 makléři v 70 zemích světa, je po RE/MAX a ERA reality další společností přicházející zpoza Atlantiku. Century 21, která působí také například v Číně, ale také v Rusku, Polsku, Estonsku či Rumunsku podle svých představitelů sází také především na obchodní etiku svých makléřů a licenčníků.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank