28.06.2013

Nově v Rusku

Rusko se stalo další zemí, kde společnost PROFIT system začala nabízet své služby. Spustila i ruský portál o franchisingu.

Poradenská společnost PROFIT system rozšířila své pole působnosti do Ruska. To se tak stalo osmou zemí, kde bude firma poskytovat podnikatelům služby v oblasti franchisového podnikání. Společně s tím spustila i portál Franchisinginfo.ru, jehož prostřednictvím bude propagovat franchising jako jeden z nejbezpečnějších způsobů začít nový byznys. Firma už provozuje 7 podobných portálů, jedním z nich je i Franchising.cz.

franchising rusky Foto Franchisinginfo.ru

Portál Franchisinginfo.ru se připojil k Franchising.cz, Franchising.pl, Franchising.hu, Franchising.rs, Franchising.ua, Franchising.hr a Franchising.info.ro.

Franchising v Rusku přitahuje stále větší zájem. Podle údajů ruské asociace franchisingu se tato forma podnikání v Rusku do legislativního rámce dostala v roce 1995. Na začátku roku 2010 působilo na ruském trhu asi 750 franchisových systémů. Většina konceptů zde působí déle než 5 let, z toho 43 % firem se stalo franchisory nedávno. Podíl ruských franchisových značek dosahuje 60 %. Nejvíce systémů má sídlo v Moskvě, a to 72 %.

Vzhledem k tomu, že franchising v Rusku v poslední době přitahuje i pozornost vlády a státních institucí, je nasnadě, že se tato forma podnikání bude nadále rozvíjet. Největší boom zřejmě nastane v oblasti obchodu, kde odborníci očekávají razantní nárůst franchisových systémů. Společnost PROFIT system a portál Franchisinginfo.ru mohou v tomto procesu hrát důležitou roli.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

1

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank