09.07.2013

Zpátky do franchisy

Vitaland před lety ukončil franchisový rozvoj. Teď zvažuje jeho obnovení.

Maloobchodní síť doplňků stravy v České republice Vitaland, patřící pod společnost Aminostar, zvažuje opět rozvoj pomocí franchisové spolupráce. Tu zastavila zhruba před čtyřmi lety. Franchisové obchody byly v minulosti provozovány v Brně, Táboře a Praze. Síť Vitaland prodejen čítá aktuálně 25 vlastních obchodů a 3 prodejny na bázi partnerské spolupráce, a to v Plzni, Písku a Trutnově.

Vitaland obchod Foto Aminostar

V síti Vitaland je aktuálně 25 vlastních prodejen. Další 3 obchody fungují na bázi partnerské spolupráce.

Společnost Aminostar patřila ještě do konce minulého roku firmě Wallmark. Od letošního roku však působí pod novým soukromým majitelem, který se rozhodl ztrátový Aminostar restrukturalizovat a dostat do zisku. Tento krok přinesl firmě ovoce, po čtyřech měsících od příchodu nového vlastníka se dostala opět do černých čísel.

Vstup na Slovensko

Kamenné obchody Vitaland působí pouze v ČR, ale Aminostar zvažuje rozšíření maloobchodní sítě i na Slovensko, kde by se měly otevřít nové prodejny v Bratislavě a Košicích na podzim tohoto roku. Nové obchody plánuje letos i v ČR, a to v Olomouci a Praze. Nový majitel by rád rozjel i rozvoj pomocí franchisy, přesný termín však ještě není znám. Nejdříve se společnost soustředí na zefektivnění současných procesů. Vitaland se snaží zákazníkům přinášet i přidanou hodnotu jako poradenství na prodejnách či bezplatné vyšetření.

Společnost Aminostar zastřešuje ve svém portfoliu mimo maloobchodní sítě a doplňků stravy značky Vitaland také sportovní výživu, a to ve třech řadách: Aminostar je zaměřený na sportovní výživu pro silové sporty, Xpower je určený především pro vytrvalostní sporty a Fatzero nabízí pomoc s redukcí hmotnosti a formováním postavy. Své výrobky společnost Aminostar nabízí prostřednictvím exportu i do zemí střední Evropy, Pobaltí, Španělska či Ománu a Jordánska.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank