12.07.2013

Budoucnost je jinde

Franchisový koncept Angus Burger přišel o franchisanta. Rozvíjet se chce nadále spíše prostřednictvím restaurací, než fastfoodů v obchodních centrech.

Vybrat správného franchisanta není jednoduché, a pokud je vybrán špatný, doplácí na to celá firma. Své o tom může říci společnost Angusmeat, která nabízí franchisový koncept na bázi fastfoodu Angus Burger. „Franchisant nepochopil podstatu franchisového podnikání. Neustále nedodržoval smlouvu a vzhledem k poškozování naší značky jsme upustili od smlouvy,“ říká jednatelka Angus Burger Pavlína Silovská o špatném franchisantovi v Plzni. Aktuálně provozuje společnost Angusmeat jednu vlastní pobočku v plzeňském obchodním centru a jednu restauraci v Plzni.

Zdjęcie punktu systemu ANGUS BURGER

Angus Burger je založen na vysoce kvalitním hovězím mase plemene Angus, které pochází z ekologické české farmy.

Firma se také do budoucna chystá změnit směřování značky Angus Burger. „Značku chceme provozovat spíše v restauračním pojetí, od podnikání ve velkých obchodních centrech pomalu upouštíme. Budeme se tedy soustředit na Angus Burger restaurant,“ upřesňuje změny Pavlína Silovská. Důvodem je především ojedinělost konceptu Angus Burger, který si zakládá na prodeji jídla z čerstvého masa z biofarmy Šumavský Angus Václava Silovského. Zákazníci, kteří si maso oblíbili, nenavštěvují ostatní fastfoody a preferují především restaurační zařízení. V nich tak společnost vidí budoucnost, kam by chtěla značku dále orientovat.

I přes neúspěch s prvním franchisantem neupouští Angusmeat od franchisové spolupráce. Zájem o systém firma zaznamenává dále. Jelikož jde o specifický koncept, přiklání se k rozvoji především na regionální úrovni. Důsledně dbá především na výběr místa. Nabídky přichází i z Prahy, tam ale zájemci stále nenašli vhodné prostory.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank