30.07.2013

Cena za spolehlivost

Ocenění Superbrands Award se navrátilo opět do ČR. Titul získalo i několik značek, které se rozvíjí pomocí franchisy.

Největší světový program nezávislého vyhodnocování značek Superbrands Award se vrátil po šesti letech znovu do ČR. Program byl u nás poprvé představen v letech 2005 až 2007. Letos se podařilo ocenění získat i společnostem, které pro svůj rozvoj u nás využívají i franchisové či partnerské spolupráce. Titul Czech Superbrands Awards tak mimo jiné získaly společnosti Yves Rocher, Electro World, Zepter či Allianz pojišťovna.

yves rocher_palladium_pobočka

Jednou z oceněných titulem Superbrands Award se stala i firma Yves Rocher, která provozuje v ČR 47 vlastních a franchisových prodejen.

Společnost s největší franchisovou sítí u nás je Yves Rocher, která působí na trhu od roku 1991 a za tu dobu otevřela 47 vlastních i franchisových obchodů. Franchising oprášila i firma Electro World, která letos otevřela rovnou 2 franchisové provozovny. Naopak partnerství v rozvoji využívá společnost Zepter. Ta už má v provozu 70 regionálních kanceláří. Nově se pro partnerství rozhodla loni Allianz pojišťovna, které se osvědčilo a letos plánuje otevřít až 12 partnerských kanceláří po celé ČR. Mimo tyto značky ocenění obdržely i společnosti, které se u nás franchisově nerozvíjejí, jako Oriflame či Hornbach. Titul Superbrands Award získalo i obchodní centrum Chodov. Na Slovensku se jím může pochlubit franchisová síť pizzerií Pizza Mizza.

Roman Sovják, zástupce Superbrands pro Českou republiku, k programu uvedl: „Značky, které titul obdrží, se automaticky stávají členy celosvětové rodiny respektovaných značek. Tato ocenění by měla především napomoci orientovat spotřebitele v okamžiku, kdy si vybírají produkt nebo službu." Hodnocení a nominace značek na ceny Superbrands probíhá na základě identických kritérií už v 88 zemích světa. Program funguje už 15 let.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank