24.11.2008

Další pivo s franšízou

Nejen Staropramen, Budvar nebo Plzeňský Prazdroj. Restaurace na principu franchisingu chce začít budovat také regionální pivovar Primátor z Náchoda.

Do budování značkových restaurací založených na prodeji franchisových licencí se zřejmě pustí další pivovar. Po pivovarech Budvar, Staropramen nebo Plzeňský Prazdroj, z nichž dva posledně jmenované patří do nadnárodních pivovarnických skupin, se chystá do stejných pivních vod vstoupit také regionální pivovar Primátor z Náchoda. "Do budoucna máme představu o nějaké formě franšízy. Rádi bychom nabídli celý sortiment s řadou speciálů. Málokterá restaurace si troufne do tak širokého portfolia jít sama," řekl portálu idnes.cz šéf pivovaru Josef Hlavatý.

Letos přibyly tři Potrefené husy. Jak si povede Primátor?

Smělé plány

Pivovary podle svých prohlášení stojí o další rozvoj svých značkových restaurací budovaných na licenčních základech. Nebrání se také rozvoji i do menších měst. Staropramen s konceptem Potrefená husa například letos otevřel tři restaurace, všechny ale ve větších městech. Další by měl otevřít na začátku příštího roku v Liberci.

Nejen restaurace

Některé menší pivovary nesázejí pouze na restaurace. Franchisový koncept se chystají vyrobit také z pivních lázní. Projekt se chystá vytvořit Pivovar Chodovar v Chodové Plané u Mariánských Lázní, který předloni rozjel první provozovnu s touto netradiční službou v Česku.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank