16.08.2013

Nemovitosti se vzchopily

Realitní franchisová síť RE/MAX úspěšně rozjela své nové značky. Roste zájem o její franchisové licence.

Franchisová síť RE/MAX letos zahájila ostrý provoz firem RE/MAX Collection s luxusními nemovitostmi a RE/MAX Commercial zaměřující se na komerční nemovitosti. Obě značky si podle společnosti našly místo na trhu. Mimo to firma zaznamenává vyšší počet obchodů s byty a růst zájmu o franchisové licence.

remax kancelar Foto RE/MAX

Franchisová síť RE/MAX provozuje na území ČR přes 120 kanceláří.

Oblíbenost realitního byznysu stále roste. Dokazuje to i Report franchisingu 2012, který vydala společnost PROFIT system, podle nějž na realitním trhu loni působilo 25 franchisových systémů obchodujících s nemovitostmi, což je meziročně o 25 % více. Potvrzuje to i RE/MAX, který si všiml většího zájmu o koupi franchisové licence. „Reality jsou velmi zajímavá kategorie pro podnikání. V prodeji licencí jsme však selektivní. Prodáváme je jen do míst, kde ještě nejsme dobře zastoupeni a opravdu dobře si vybíráme, s kým budeme spolupracovat,“ říká prezident RE/MAX David Krajný s tím, že se zvýšil počet zájemců o licenci z jiných franchisových sítí. Podle něj jako důvod uvádějí lepší podporu. Aktuálně RE/MAX provozuje 120 franchisových kanceláří.

I nová značka RE/MAX Commercial se úspěšně na trhu rozjíždí. Pomocí 29 komerčních specialistů je zastoupena v Praze, Brně, Středočeském, Libereckém, Ústeckém, Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském, Jihomoravském a Zlínském kraji. „Do konce roku bychom měli pokrýt i zbývajících 5 krajů. V tuto chvíli disponujeme veřejnou nabídkou na prodej či pronájem komerčních nemovitostí o velikosti asi 3 100 nabídek,“ říká Miroslav Herain, ředitel RE/MAX Commercial Group. I přes nové značky zůstává pro RE/MAX jádrem podnikání obchod s normálními nemovitostmi.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank