19.08.2013

5 zemí Evropy

Z Portugalska přichází na trh franchisový koncept House Shine. Jak uvádí výkonný ředitel firmy NBRAND Cândido Mesquita, master-franchisanta společnost hledá mimo ČR také v Polsku či Německu.

Proč jste si vybrali pro svůj rozvoj zrovna franchisu?

Zvolili jsme franchising jako nástroj k další expanzi do okolních států. Chceme v nich náš koncept House Shine rozvíjet podobně jako u nás, v domácím Portugalsku. Podnikání na základě franchisové licence považuji za chráněný podnikatelský model, který garantuje master-franchisantovi už zaběhnutou značku a její typickou charakteristiku, která zůstává i na rozdílných trzích.

pinheiro house shine Foto House Shine

Franchisový koncept House Shine pochází z Portugalska a pomocí franchisy se rozvíjí ještě v Brazílii. V současné době síť disponuje 300 franchisovými pobočkami.

V jakým zemích Evropy jste se rozhodli rozvíjet Váš systém House Shine?

Náš koncept je úspěšný v Portugalsku a v Brazílii. Pokud bych mluvil za evropské země, definovali jsme jako strategické trhy Českou republiku, Německo, Polsko a Nizozemí.

Proč jste si vybrali zrovna Česko? Co očekáváte na tomto trhu?

Udělali jsme si průzkum trhu v určitých evropských zemích a na základě výsledků jsme dospěli k názoru, že Česká republika splňuje podmínky, které považujeme za důležité k tomu, aby zde náš koncept House Shine fungoval. Předpokládáme, že zde ve velmi brzké době nalezneme podnikatele, kteří mají podnikatelského ducha a silné ambice k tomu, aby vybudovali svůj vlastní byznys. Preferujeme spíše takové podnikatele, kteří budou mít enormní zájem o náš koncept, budou mít také schopnost vést lidi a nalézt vhodné franchisanty.

A co v dalších zemích Evropy, které si House Shine vybral?

Očekáváme též nalezení podnikatelů se stejnými ambicemi, jak jsem uvedl v minulé otázce, aby rozjeli House Shine stejným způsobem jako my.

Jak se Vám vůbec daří v Portugalsku?

V současné době jsme jedničkou na trhu uklízecích služeb v domácích a kancelářských prostorách, kdy nabízíme vysokou kvalitu za konkurenční ceny. Aktuálně má franchisový koncept House Shine v Portugalsku a Brazílii síť čítající 300 franchis.

Čím se House Shine liší od konkurence?

Franchisový koncept House Shine považujeme za unikátní systém v oblasti uklízecích služeb a je strategicky adaptován na veškeré trhy, kde chceme expandovat. Lišíme se od konkurentů jinými druhy služeb a silnou značkou. V oblastech, kde působíme, neustále investujeme do rozvoje našich služeb, abychom je poskytovali na co nejvyšší úrovni.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank