26.11.2007

Do franchisingu se pustí i pivní lázně

Svou franchisovou síť zřejmě začnou budovat i pivní lázně. Projekt se chystá vytvořit Pivovar Chodovar v Chodové Plané u Mariánských Lázní, který vloni rozjel první provozovnu s touto netradiční službou v Česku.

Se stejnou službou pak přišli další hráči na trhu – harrachovský minipivovar Novosad & syn a hotel Bahenec v Písku u Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Koncept pivních lázní je založen na jednoduché myšlence: Čím jiným by se mohlo v Česku léčit než pivem.

V zemi piva je o pivní lázně zájem, některé chtějí prorazit pomocí franchisingu.

Pivní lázně v každém kraji?

Chodovar se proto rozhodl, že zprovozní jakýsi tuzemský franchisový řetěz pivních lázní. „Nechceme, aby v něm byly desítky subjektů. Ideální by byly tak jedny lázně v každém kraji,“ vysvětluje Mojmír Prokeš. Podle něj by Chodovar vyškolil personál, poskytl by základní know-how a pak už by provozovatelé v jednotlivých krajích podnikali samostatně. „Zájem projevila například už jedna firma z Náchoda a jedna poděbradská. V současné době s nimi připravujeme smlouvu. Pokud vše proběhne hladce, do konce roku by mohla být uzavřena,“ předpokládá Prokeš.

Z Rakouska do Čech

Na licenci, která pochází z Rakouska, jsou založené také pivní lázně v hotelu Bahenec. „Koupili jsme licenci pro Českou republiku, Slovensko a Polsko. Počítáme s tím, že v Česku otevřeme sedmery až osmery lázně, v Polsku kolem deseti a na Slovensku kolem šesti,“ upřesňuje majitel hotelu Alexandr Hradil.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

2

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank