21.08.2013

Americký sen

Úspěch na americkém trhu slaví franchisová síť Dobrých čajoven v USA. Letos zde plánuje otevřít další 2.

Prorazit na americkém trhu se nepodaří každému. O opaku však může hovořit franchisová síť Dobrých čajoven, která zde dokázala už otevřít 5 čajoven pod značkou Dobrá Tea. Všechny jsou provozovány na základě franchisové licence. První Dobrá Tea v USA byla otevřena v roce 2003 ve městě Burlington ve státě Vermont. Mimo ČR působí franchisové čajovny i v dalších státech Evropy, v Americe však zaznamenává největší úspěch. Dobré čajovny provozuje firma Spolek milců čaje už 20 let.

dobra tea cajovna Foto Dobrá Tea Portland

Do USA se franchisová síť Dobrých čajoven dostala v roce 2003. K 5 franchisovým čajovnám přibudou letos ještě 2.

„V USA jsme se setkali s velmi příjemným přijetím. Provozujeme zde už 5 franchisových čajoven a v letošním roce plánujeme otevřít ještě další 2,“ říká majitel společnosti Spolek milců čaje Aleš Juřina s tím, že poslední čajovna byla otevřena v Pittsburghu. Na českém trhu provozují čajovny jen franchisanti a v jejich rukou jich je 22. „Naše Dobré čajovny mají ortodoxní způsob fungování, kdy se naše produkty točí výhradně jen kolem čaje, což si žádá města určité minimální velikosti. Pro nás je tak český trh téměř naplněn, avšak letos plánujeme otevření 1 pobočky,“ doplňuje Aleš Juřina.

I u nás se franchisovým čajovnám daří dobře, loni Dobré čajovny dosáhly obratu 65 milionů Kč. Další 2 franchisové pobočky má firma v Polsku a po jedné na Slovensku a v Maďarsku. Největší potenciál k rozvoji vidí Aleš Juřina ale na americkém trhu. „Konkurence na trhu vnímám korektně, s ostatními dovozci si nepadáme kolem krku, ani si po něm nejdeme,“ dodává Aleš Juřina.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank