26.08.2013

Na Chodově bez pizzy

Franchisový systém Pizza Mizza zavřel pobočku na Chodově. Hledá franchisanta ve Zlíně.

V obchodním centru Chodov v Praze už zákazníci neochutnají pizzu od slovenského franchisového konceptu Pizza Mizza. Společnost Gastronet se rozhodla tuto pobočku zavřít z důvodu ekonomické neefektivnosti. V České republice tak zůstává pouze jedna provozovna Pizza Mizza, a to v Ostravě, která je provozována na základě franchisové licence. I přes neúspěch na Chodově firma Gastronet nadále hledá vhodné franchisové i master-franchisové partnery.

restaurace pizza mizza bratislava Foto Pizza Mizza

Pizza Mizza zrekonstruovala v Bratislavě svou úplně první restauraci. Aktuálně na Slovensku provozuje 7 restaurací a 1 v Česku.

Pizza Mizza Express na Chodově byla řízena ve vlastní režii pomocí české dceřiné společnosti, kterou vedla centrála v Bratislavě. Plánem bylo restauraci převézt na master-franchisanta po té, co jej společnost Gastronet nalezne. „Bohužel se nám nepodařilo se zájemcem uzavřít smlouvu a pobočku na Chodově jsme tak vedli my v režii českého samostatného subjektu. Jelikož ale nebyla ekonomicky aktivní, rozhodli jsme se ji zrušit,“ vysvětluje příčiny majitel konceptu Pizza Mizza Jozef Šétaffy. Společnost pokračuje ve spolupráci s obchodními centry v hledání franchisových partnerů, aktuálně například hledá vhodného franchisanta do obchodního centra ve Zlíně.

Naopak na Slovensku se firmě daří dobře, na jaře otevřená Pizza Mizza druhé generace už dosahuje ekonomických parametrů, které si firma vytyčila. „Jsme rádi, že druhá generace fastfoodového konceptu Pizza Mizza Express se osvědčila,“ říká Jozef Šétaffy. V Žilině v současnosti probíhá převzetí provozovny do rukou franchisanta a v Bratislavě byla po rozsáhlé rekonstrukci znovu otevřena úplně první restaurace Pizza Mizza. Franchisový koncept Pizza Mizza byl také letos oceněn značkou Super Brands Slovakia.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank