09.09.2013

Nápady i ze zahraničí

V polovině října se v Praze již pojedenácté uskuteční Franchising Forum. Co přinese nám v Rozhovoru týdne prozradila výkonná manažerka České asociace franchisingu Petra Ritschelová.

ČAF pořádá už 11. setkání Franchising Forum. Jak byste zhodnotila minulé ročníky?

V České asociaci franchisingu působím dva roky a mohu potvrdit narůstající zájem o specifický druh podnikání, kterým franchising beze sporu je. Loňský ročník byl připraven formou panelových diskusí, a protože se tato forma osvědčila, i letos jsme zařadili několik panelových diskusí, které budou doplněny o zajímavé přednášky z oblasti poradenství, marketingu nebo práva. Každý ročník našich konferencí poskytnul vždy zajímavé a aktuální informace o franchisovém trhu. Některé ročníky byly uspořádány ve spolupráci se zahraničními partnery, především s ambasádami a obchodními odděleními. Tedy ani letošní ročník tomu nebude výjimkou a pořádáme ho ve spolupráci s UBIFRANCE.

CAF Petra Ritschelova

Pokud se čtenáři portálu Franchising.cz zaregistrují a uhradí vstupné do konce září, mohou počítat se slevou ve výši 15 % a k tomu ještě získají předplatné periodika Vlastní firma FRANCHISING na rok zdarma.

Co očekáváte od Franchising Forum letos?

Byla bych velmi ráda, kdyby se opět setkalo zvídavé publikum, které bude pokládat zajímavé dotazy. Během celého dne budou k dispozici účastníkům konference kvalifikovaní poradci a zástupci advokátních kanceláří, kteří jsou připraveni zdarma poradit. Dále se zde budou prezentovat ověřené franchisové koncepty, členové ČAF. Účastník konference má tak jedinečnou příležitost se seznámit osobně se zástupci prezentujících konceptů. Letos jsme připravili i zajímavou nabídku. Pokud se čtenáři portálu Franchising.cz zaregistrují a uhradí vstupné do konce září, mohou počítat se slevou ve výši 15 % a k tomu ještě získají předplatné periodika Vlastní firma FRANCHISING na rok zdarma. Více informací získají na webových stránkách České asociace franchisingu.

Na jaký program se můžeme těšit?

Program je velmi pestrý a věřím, že si z něj každý zájemce o franchisové podnikání vybere. V rámci programu vystoupí i mezinárodní hosté. Jmenujme například kolegyni z Francouzské franchisové federace, paní Chantal Zimmer, nebo pana Kirsta z Německého franchisového svazu. Novinkou letošního ročníku je odpolední networking určený pro účastníky konference pořádaný ve spolupráci s naším řádným členem, s Business for Breakfast. Toto odpolední setkání je příležitostí pro navázání nových obchodních příležitostí a v jeho úvodu budeme losovat tři výherce naší soutěže, která bude vyhlášena počátkem konference. Tři vylosovaní se mohou již nyní těšit na roční předplatné periodika vydavatelství Economia.

Franchising Forum uvítá i zahraniční koncepty. Můžete některé přiblížit?

Na mezinárodní konferenci FRANCHISING FORUM 2013 se bude prezentovat celá řada mezinárodních konceptů, které hledají partnery v České republice, ale také některé z nich i master – franchisanta pro naši republiku. Najdete tu zástupce z oblasti gastronomie, ale také z prodeje oblečení, nebo kancelářských potřeb. Účastníci se mohou těšit na zástupce z Francie, USA, Polska, Německa nebo Austrálie.

Jak byste popsala franchisový trh v ČR?

Osobně jej hodnotím jako dynamicky se rozvíjející. Dle průzkumů ČAF v roce 2003 na našem území působilo 90 konceptů, v roce 2007 již 131 a koncem loňského roku se číslo vyšplhalo na 200. Pokud porovnáme naši rozlohu a počet obyvatel s ostatními evropskými státy, dalo by se říci, že se podnikání v České republice daří. Zájem o franchisové podnikání rok od roku stoupá. Vzhledem k tomu, že se jedná o bezpečnější formu podnikání, než kterým je podnikání na „vlastní pěst“, dá se opět očekávat meziroční nárůst franchisových systémů i u nás. Nyní se častěji setkávám s dotazy týkající se převodu svého podnikatelského konceptu do franchisy. Důvodem bývá například úspora nákladů spojených s chodem vlastních provozoven, nebo mzdových prostředků zaměstnanců.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank