11.09.2013

Extra navíc

Franchisová síť Extra stěhování získala letos 4 franchisanty. Vytvořila také levnější variantu franchisové licence.

Podnikat lze všude, a to platí i pro franchising. V oblasti stěhovacích služeb působí franchisová síť Extra stěhování, která by ráda upevnila svou pozici v Česku a dosáhla svého vytyčeného plánu získat 77 franchisantů. Nově by k tomu měla dopomoci i levnější varianta získání franchisové licence. Postupně se snaží prosadit i v okolních státech, Slovensku, Německu a Rakousku. Mimo to firma plánuje zlepšit povědomí o výhodách podnikání pod franchisovou licencí Extra stěhování.

extra stěhování Foto Extra stěhování

Franchisová síť Extra stěhování pocházející z Plzně se rozvíjí mimo tuzemsko také na Slovensku, Německu a Rakousku.

Extra stěhování nově nabízí dvě varianty, jak získat franchisovou licenci. Druhá vyjde levněji a je určena pro zájemce s již zavedenou klientelou. „Uzpůsobili jsme ji hlavně pro realitní kanceláře, prodejce a dodavatele nábytku,“ upřesňuje Petr Veit, ředitel firmy Extra stěhování s tím, že ji mohou využít i společnosti, které mají stěhování jako druhořadou činnost, ale zároveň chtějí stěhováním docílit komplexnosti poskytovaných služeb a možnosti získat další příjmy. Letos už se podařilo i díky novým podmínkám získat čtyři nové franchisanty.

Rozvoj drhne především v Rakousku a Německu. Firma se potýká především s administrativními problémy. „Investoři v těchto zemích mají tak vysoké nároky, že je bohužel zatím nedokážeme koordinovat společně s funkčností franchisy u nás,“ říká Petr Veit. Jak ale vzápětí dodává, v období 6 měsíců by to bylo zřejmě problematické pro jakoukoliv rozvíjející se franchisu. Expanzi do dalších států franchisová síť neplánuje, plánem do budoucna zůstává upevnění pozice v tuzemsku a dokončení rozjednaných projektů v okolních státech.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank