23.09.2013

Být nejlepší je výzva

Jedna ze tří největších autopůjčoven v Polsku, Rentis, hledá u nás franchisanty. Její ředitel Bartek Janowicz říká, že franchisová síť dosahuje obratu až 40 % ročně.

Proč jste si pro rozvoj autopůjčoven Rentis vybrali zrovna formu franchisingu?

Naše autopůjčovny získaly v Polsku velkou oblibu. Už v prvních chvílích jsme byli rozhodnuti, že se chceme rozvíjet pomocí franchisového modelu. Ten se osvědčil, a proto jsme usoudili, že franchising je ta správná volba k tomu expandovat i za hranice. V Polsku využíváme značku Global Rent a Car, pro zahraničí jsme se rozhodli využívat značku Rentis Rent a Car.

janowicz rentis Foto Rentis

Franchisová síť autopůjčoven Global Rent a Car (v zahraničí Rentis) působí v Polsku od roku 2007. V provozu je více než 60 franchisových poboček.

Jak se Vám v Polsku daří?

Franchisové pobočky jsou umístěny po celém Polsku, takže klient si může půjčit auto ve všech větších městech. Naši franchisanti zaznamenávají obrat okolo 20 až 40 % každý rok.

Proč jste se rozhodli vstoupit do České republiky?

O tomto trhu jsme uvažovali už dlouho. Máme zde také hodně obchodních partnerů, takže víme, že je zde potenciál k rozvoji. Hodně našich zákazníků nám také říkalo, že bychom měli s naším konceptem jít i mimo Polsko a že bychom měli rozhodně vstoupit na český trh. Dali jsme na jejich slova, prozkoumali trh a dnes už zde hledáme vhodné franchisanty.

Máte už nějaké potenciální zájemce o koncept? Co by měl franchisant splňovat?

Jak už jsem řekl, český trh nám není cizí. Proto už s některými potenciálními zájemci o franchisovou licenci Rentis vyjednáváme. Aby kandidát uspěl, měl by být schopen vést svůj vlastní podnik a být zběhlý v podnikání. Musí mít alespoň základní informace o jednání se zákazníky. Investice do našeho franchisového konceptu činí 15 tisíc euro.

Čím se lišíte od konkurence?

Myslím, že jsme silná společnost. Dokázali jsme na polském trhu upevnit svou pozici zejména díky franchisové síti, na kterou jsme se zaměřili, a ono to vyšlo. Dokazuje nám to, že svým zákazníkům poskytujeme nejlepší služby. Troufám si tvrdit, že v Polsku patříme mezi 3 největší poskytovatele služeb v oblasti půjčování aut. Udržet se na předních pozicích je pro nás neustálá výzva.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank