03.10.2013

Obrozený podnik

Franchisová síť Coldwell Banker si vytyčila cíle do roku 2020. Plánuje obsadit strategická místa po celém Česku.

Skoro rok už uplynul od restartu franchisové sítě Coldwell Banker. Nejdříve se pomocí škrtů stabilizovala ekonomicky, postupně rozvázala spolupráci s neefektivními franchisovými pobočkami a též úplně obměnila celý management. Nově také vytvořila plán obchodu a rozvoje, který je dimenzovaný do roku 2020.

coldwell banker

Do roku 2020 chce franchisová realitní společnost Coldwell Banker vybudovat 28 poboček, které obsadí ekonomicky významné regiony.

„Do roku 2020 máme v plánu vybudovat páteřní síť 28 poboček Coldwell Banker, a to převážně v krajských městech a ekonomicky významných regionech,“ přibližuje plány prezident společnosti Marek Smolík. Dalším krokem, který přijde na řadu, bude doplnění této osy o 9 menších poboček sekundární sítě. Ty obsadí vybrané strategické segmenty v Čechách a na Moravě. Poslední důraz je kladen na koncept tzv. minipoboček, které by vedlo několik makléřů.

Kvalita do popředí

Před restartem provozovala společnost Coldwell Banker celkem 20 franchisových jednotek, nicméně většinu z nich musela kvůli znovuobnovení značky zavřít. Aktuálně se zaměřuje především na kvalitu než kvantitu a s otvíráním dalších realitních poboček nespěchá. V provozu po očištění zůstaly 4 franchisové realitní kanceláře Coldwell Banker, a to v Praze 6, Českém Krumlově a 2 v Olomouci. „O dalších pobočkách nejintenzivně jednáme v Ostravě a Brně, ale vše je zatím otevřené,“ říká Marek Smolík.

Strategie na vyšší kvalitu pro franchisanty i zákazníky se soustředí i na vybudování pevného zázemí v rámci technologií, online marketingu, funkční systém podpory a také precizního vzdělání makléřů. Poslední jmenovaný program bude probíhat ve spolupráci s Bankovním Institutem Vysoká škola, kterou začaly na začátku září. Franchisantům mimo to společnost nabídne plnou podporu v začátcích jejich podnikání.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank