02.12.2008

Marks & Spencer nově v Ústí a Jihlavě

Jeden z největších britských maloobchodních řetězců otevřel na podzim dvě nové prodejny – v centru Ústí nad Labem a v novém centru City Park v Jihlavě.

Dvě nové provozovny poskytují především oblečení a další doplňky jako vybavení pro domácnost a potraviny. Podle dřívějších informací by měla firma ještě letos otevírat nové obchody v Ostravě a Liberci.

V Česku již bez franchisingu

Od letošního března již značka Marks&Spencer nerozvíjí svou síť v Česku, na Slovensku, Lotyšsku a Litvě prostřednictvím franchisingu. V těchto zemích byla franchisovým partnerem firma COMS. V březnu však Marks&Spencer odkoupil většinový podíl v této firmě za 13,5 milionu eur. Nefungujeme tak již jako franšízový partner Marks and Spencer, ale po odkupu 51 % COMS, a.s. britskou centrálou jsme společný podnik, uvedla Fišerová.

Řetězci se moc nedaří

Celkové ekonomické výsledky Marks&Spencer příliš optimistické nejsou. Za šest měsíců fiskálního roku zaznamenal propad zisku o šest procent na 223 milionů liber (6.7 mld Kč). Firma byla nucena kvůli hrozící recesi snížit ceny, aby přilákala do obchodů zákazníky, zatímco její náklady rostly.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank