23.10.2013

Budoucnost v síti

Realitní společnost České spořitelny pokrývá většinu území Česka. Provozuje 37 franchisových kanceláří.

Situace a podmínky na realitním trhu jsou v současné době podle předsedy představenstva Realitní společnosti České spořitelny (RSČS) Martina Němečka nakloněny na stranu vytváření stabilních sítí realitních kanceláří. Ta sama provozuje svou síť výhradně formou franchisingu.

pobocka sporitelna Foto Česká spořitelna

Už 37 franchisových kanceláří Realitní společnosti České spořitelny pokrývá území ČR.

Rozvoj aktivit RSČS pomocí franchisantů do regionů ČR proběhl během let 2004 až 2007. „Díky tomu už většinu území ČR pokrýváme, dalšímu rozvoji se však nebráníme,“ doplňuje Martin Němeček. „Zájemci o franchisovou licenci RSČS z řad realitních firem se nám ozývají a oceňují obchodní model vazby bankovní a realitní sítě,“ říká Martin Němeček s tím, že při výběru společnost provádí důslednou bezpečnostní prověrku potenciálního partnera, aby se ujistila, že disponuje čistým štítem.

Situace na trhu v současné době přeje podle Martina Němečka k „síťování“ realitních kanceláří, tedy zvyšování počtu poboček jednotlivých firem v oboru, než ke snaze udržet se na trhu jako malá realitní společnost. Konkurence vytváří podmínky, kdy přežít mohou jen takové subjekty, které dokáží nabídnout výhodné služby a vyjednat lepší ceny. V tomto ohledu tak má realitní síť větší šanci než jedna realitní kancelář.

I přes nepříznivé podmínky na realitní trhu se však franchisovým sítím z této oblasti daří. Podle Reportu, který vydává společnost PROFIT system, se v roce 2012 nacházelo v Česku 25 realitních franchisových systémů. Letos se například v novém kabátě představily franchisy ERA či Coldwell Banker. Na český trh vstoupila také franchisová síť Directreal ze Slovenska, která na tamním trhu provozuje 30 poboček.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank