31.10.2013

S portálem k sousedům

Slovenští čtenáři mohou nově nalézt informace o franchisingu na portálu Franchising.sk, který spustila firma PROFIT system.

Slovenský trh franchisingu poslední roky vykazuje prudký růst. Nejen firmy z České republiky se snaží na tento trh proniknout a zacílit na slovenské zákazníky. Poradenská společnost PROFIT system, která provozuje portál Franchising.cz, se rozhodla pro franchisory a franchisanty spustit slovenskou variantu Franchising.sk, kde mohou nejen zájemci o podnikání načerpat informace týkající se oblasti franchisingu.

franchising.sk Foto Franchising.cz

Franchising.sk se stal v pořadí 9. portálem, který provozuje poradenská firma PROFIT system. Dále je v ČR, Polsku, Rusku, Maďarsku, Srbsku, Ukrajině, Chorvatsku a Rumunsku.

Trh franchisingu ve Slovenské republice je dle prezidenta Slovenské franchisingové asociace (SFA) Jozefa Šétaffyho ještě mladý a nezralý, za poslední dva roky však vykazuje velmi dynamický rozvoj. „Franchising na Slovensku má svá vlastní specifika, je například výrazně geograficky a lidsky strukturovaný. Podnikatel musí vynaložit určitý čas, aby se s ním seznámil,“ říká sám Jozef Šétaffy s tím, že SFA se snaží franchising stále podporovat.

SFA sdružuje v současné chvíli 30 řádných členů. Momentálně zdokonaluje návrhy na úpravu Stanov SFA, aby byly vytvořeny dobré podmínky pro vlastní existenci a rozšíření záběru aktivit. Franchising chtějí rozvíjet i díky spolupráci s institucemi jako Sdružení podnikatelů Slovenska či Národní agenturou pro rozvoj malého a středního podnikání. Společnost PROFIT system a nový portál Franchising.sk budou v procesu rozvoje určitě hrát významnou roli.

PROFIT system franchise services je konzultační společnost, která se zabývá komplexním poradenstvím v oblasti franchisingu. Společnost působí vedle České republiky také na polském, ukrajinském, maďarském a rumunském trhu. PROFIT system je řádným členem České asociace franchisingu v oblasti poradenství franchisovým systémům.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank