05.12.2008

Starbucks od Timesů ke Guardianu

Kavárenský řetězec v Británii vyměnil po čtyřech letech noviny, které si mohou lidé při kávě číst.

Místo spíše konzervativních Timesů raději více labouristické The Guardian a The Observer. Tak od listopadu vypadají kavárny řetězce Starbucks ve Velké Británii, které každý týden navštíví na dva miliony návštěvníků. Řetězec totiž po čtyřech letech vyměnil dodavatele tisku. "Věříme, že dva miliony spotřebitelů, kteří k nám každý týden zavítají, využijí možnosti koupit si ke kávě i deníky Guardian a Observer," řekl marketingový ředitel britského Starbucksu Brian Waring. Vydavatelství Guardian vyhrálo obnovené výběrové řízení.

starbucks cups

Starbucks po celém Česku

Podle dřívějších prohlášení zástupců Starbucks, který v Česku působí od ledna, se chce v příštím roce řetězec rozrůstat nejen v Praze, kde má již několik provozoven, ale také mimo hlavní město. „Rozšiřování mimo hlavní město plánujeme od příštího roku,“ řekl tisku Jakub Střeštík, ředitel provozu společnosti pro střední a východní Evropu.

O kávu větší zájem

Češi přišli kávě na chuť, proto sem přicházejí nebo vznikají stále nové řetězce. Nově to je například síť nekuřáckých kaváren Avion Café nebo nově Costa Café. Rozvoj se ale neobejde bez kroků zpět. Některé kavárny například zavírá Cofee Heaven.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank