06.12.2013

Auto k zapůjčení

Franchisovou licenci Rentis Car nabízí společnost Global Rent a Car. Zaměřit se chce v začátcích na velká města.

Ne každý si může dovolit cestovat vlastním automobilem, v takovém případě je snazší si auto pronajmout. Službu půjčování aut nejen pro individuální klienty, ale také pro firemní zákazníky, nabízí společnost Global Rent a Car, která u nás hledá master-franchisanta. Na polském trhu už si mohou zákazníci auto půjčit na 70 místech.

Rentis obrazek auta Foto Polsko

Franchisová značka Rentis Car se představila v říjnu i na akci Franchising forum pořádané Českou asociací franchisingu.

„V Polsku patříme mezi 3 největší poskytovatele služeb pronájmu aut a dopomohla nám k tomu zejména sázka na rozvoj pomocí franchisových partnerů,“ říká Bartek Janowicz, ředitel společnosti Global Rent a Car s tím, že u nás se bude rozvíjet také pomocí franchisové licence se jménem Rentis Car. Firma by pobočky ráda otevřela zatím ve městech s největším potenciálem rozvoje, aby vybudovala jméno na trhu. V počátcích tak přemýšlí o Praze, Brně a Ostravě.

Že je půjčovna Global Rent a Car úspěšná díky franchisám, svědčí obrat její sítě. „Obrat našich franchisantů se každý rok zvyšuje o 20 až 40 %,“ dodává Bartek Janowicz. Investice do franchisové licence vyjde na 2000 eur (cca 60 tisíc Kč). Podnikatel se však musí připravit i na dodatečné investice jako zařízení pobočky a vozového parku. Centrum by se mělo nacházet na kraji města s dostatečným prostorem pro parkoviště automobilů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank