18.12.2013

Kousek Česka v Rusku

Společnost České pivo provozuje v Rusku typické české restaurace. K jejich rozvoji využívá i franchising.

Nádech české restaurace v Rusku obstarává ruská společnost České pivo, které zde pomocí franchisové licence rozvíjí restaurační zařízení Kozlovitsa a Pilsner. V nich ruský zákazník nalezne českou kuchyni s typickým českým pivem.

kozlovitsa hospoda Foto Kozlovitsa

Nejvíce restaurací Kozlovitsa se nachází v Moskvě, konkrétně 8. Ty jsou provozovány v režii vlastníka, firmy České pivo.

Společnost se nechala inspirovat konceptem Kozlovna, který je u nás známý. „Dalo by se říci, že koncept přišel z Česka, nicméně my ho adaptovali na ruský trh,“ říká majitel firmy České pivo Alexey Shindyapkin. Společnost provozuje v Moskvě 8 restaurací Kozlovitsa a dalších 5 je v rukou franchisantů v regionech Ruska. Franchisor sám spolupracuje se strategickými partnery Efes a Sabmiller, který vlastní Plzeňský prazdroj v ČR.

Mimo Rusko je provozována pobočka Pilsner na Ukrajině, přesněji v Kyjevě. Příští rok společnost věří, že otevře v Rusku dalších 5 zařízení Kozlovitsa, ačkoliv je franchisová licence drahá. Investice na jednu hospodu vyjde na 25 milionů rublů. Firma je také připravena na expanzi do dalších zemích, zejména bývalého Sovětského svazu. Šlo by o rozvoj pomocí master-franchisantů. Kam přesněji by společnost mířila, neuvedla. Nechme se tedy překvapit, kde české tradice ještě zasáhnou.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank