30.12.2013

Pizza rychle a pohodlně

Společnost Forty’s Pizza chce otevřít vlastní i franchisové restaurace. Cílí především na větší města.

V roce 2005 vznikla v Olomouci společnost Forty’s Pizza, která se ze začátku zabývala zejména rychlou rozvážkovou službou. Postupně se vyvinula v normální pizzerii, a aby lépe expandovala na trhu, rozhodla se pro franchisu. Aktuálně se v ČR nachází 6 poboček Forty’s Pizza, převážně na Moravě. Vlastní pizzerie jsou provozovány v Olomouci, Ostravě, Hradci Králové a dvě v Brně. V Pardubicích vede pobočku franchisant.

Jakub Šlezar ukazuje pizzu z Fortys Pizza Foto Fortys Pizza

Forty’s Pizza provozuje 5 restaurací ve vlastním držení a 1 je v rukou franchisantů.

Cílem společnosti je stát se jedničkou v rozvozu pizzy v Česku. „Potřebujeme otevřít vlastní obchody v Praze a ještě v Brně,“ přibližuje plány jednatel společnosti Jakub Šlezar s tím, že by se v tomto případě jednalo o vlastní jednotky. Pro podnikatele firma nabízí franchisovou licenci Forty’s Pizza v ostatních větších městech jako České Budějovice, Zlín, Plzeň či Liberec. Franchising umožňuje podle Jakuba Šlezara lepší expanzi, nicméně problémem u něj je trénink personálu a managementu. Tyto nevýhody se však objevují i v klasickém podnikání.

Podnikatel, který by se rozhodl koupit si franchisovou licenci moravské pizzerie Forty’s Pizza, si musí připravit počáteční investici půl milionu korun, která zahrnuje nákup licence i vybavení provozovny. Franchisant franchisorovi odvádí 8 % z jeho obratu. Minimální prostor na restauraci musí být 55 m2. Společnost si zakládá na dovozu pizzy do 40 minut, proto je důležité, aby podnikatel našel vhodné místo pro pohodlný rozvoz pizzy. „Včasný dovoz a kvalitní suroviny považujeme od doby našeho vzniku za naši prioritu,“ uzavírá Jakub Šlezar.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank