09.12.2008

Arden reality mají problémy

Realitní kancelář Arden reality, která budovala franchisovou síť, údajně dluží klientům až 23 milionů korun. Šéf sítě Milan Vašek je již údajně ve vazbě.

Síť realitních kanceláří Arden reality se podle médií ocitla v obrovských problémech. Podle policie dluží některým svým klientům více než 15 milionů korun, některá média uvádějí až 23 milionů. S informací přišla jako první televize Nova. Podle posledních informací tisku je předseda představenstva a obchodní ředitel společnosti v jedné osobě, Milan Vašek ve vazbě.

Firma stále na svých webových stránkách hledá makléře

Žaloby a vyšetřování policie

Policie již eviduje několik žalob na společnost z řad nespokojených klientů. Firmu již opustili i někteří zaměstnanci, kteří také podali trestní oznámení na vedení firmy. To naopak Tvrdí, že se firma dostala do potíží kvůli některým svým zaměstnancům. Podle tisku již policie vzala do vazby Milana Vaška a obvinila ho z trestného činu zpronevěry. Síť Arden reality byla několik málo měsíců součástí České asociace franchisingu (ČAF). Nyní již na stránkách asociace nefiguruje. Původně měla firma 11 poboček na Moravě a v Čechách, podle posledních údajů zbyly tři.

Nejen Arden reality?

Podle některých informací z oboru se s určitými problémy potýkala také realitní společnost Chirš, za kterou stojí podnikatel Artem Egorov. Také Chirš byla součástí ČAF. „Změnili jsme strategii, budeme se soustředit především na rozvoj vlastních poboček v Praze,“ řekl před časem Egorov portálu FranchisingINFO.cz k důvodům ukončení působení v asociaci. Na začátku listopadu síť otevřela svou čtvrtou pražskou pobočku na pražském Proseku.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank