02.01.2014

Byznys ve znamení čistoty

Síť čistíren 5àSec chce vlastník licence rozšířit postupně v celé ČR. Franchisanty hledá především v menších městech.

Na oblast čištění oděvů, ochrany a údržby textilií se soustředí francouzská značka 5àSec, která působí už ve 30 státech světa. I v České republice se jí podařilo zaujmout, aktuálně se nejvíce poboček nachází v hlavním městě Praze, kde jich můžeme nalézt 20. Další čistírny se nachází v Brně, Pardubicích, Zlíně, Plzni a Olomouci. Pro další rozvoj chce společnost IDEAL Česká, která značku 5àSec zastupuje v ČR a SR, využít i osvědčenou franchisovou spolupráci.

5áSec_obrázek_provozovna

Značka čistíren 5àSec vznikla před 40 lety ve Francii. V Česku provozuje firma IDEAL Česká už 27 čistíren, především v Praze.

V současné době se čistírny 5àSec rozvíjí především ve velkých městech, franchisového partnera firma zatím nemá. Franchisové pobočky chce společnost otevírat ale především v menších městech, velká města se rozhodla rozvíjet vlastními silami. „Menší města jsou vhodná pro naše potenciální franchisanty, tedy místní podnikatele, kteří znají dobře město a místní klientelu. Hledáme takové zájemce, kteří by se starali o značku 5àSec, byli v kontaktu s klienty i zaměstnanci, ne jen investory, kteří vloží peníze a o nic se nestarají,“ říká jednatelka společnosti IDEAL Česká Markéta Beujardová.

Zájemce o franchisovou licenci 5àSec by se měl připravit na fakt, že do podnikání vloží v závislosti na velikosti provozovny asi 3 až 4 miliony Kč. Velikost investice je dána především moderním technologickým zařízením, které je citlivé k životnímu prostředí. Samozřejmostí je i veškerá podpora společnosti při podnikání.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank