14.01.2014

Franchisa, co uklidí

Vtrhnout na oblast čistících služeb plánuje franchisový koncept z Portugalska House Shine. Master-franchisant by měl vytvořit síť.

Udržovat uklizenou a čistou domácnost by z nás chtěl každý, někdy však není tolik času pořádně uklidit věčný nepořádek a neuškodí najmout firmu specializovanou na úklid domácností. Takové služby nabízí portugalský systém House Shine, který chce proniknout na český trh pomocí franchisy. Společnost NBRAND, pod který franchisový koncept spadá, zde hledá master-franchisanta, který by se postaral o rozvoj sítě uklízecích služeb House Shine.

house shine obrazek uklizecky Foto Ana Santos

Franchisový koncept House Shine ovládá trh v Portugalsku a v Brazílii řídí přes 200 franchisových poboček. Podobné úspěchy chce mimo ČR získat i v Německu, Polsku či Nizozemí.

Franchisový koncept House Shine pochází z Portugalska, kde ovládá trh. Pronikl i do Brazílie a celkově s Portugalskem se v těchto státech nachází více než 300 franchisových poboček. „Českou republiku jsme si vybrali na základě pozitivních výsledků z průzkumu, který jsme si nechali zpracovat. Věříme, že koncept House Shine zde může uspět,“ prozrazuje důvod vstupu k nám výkonný ředitel firmy NBRAND Cândido Mesquita s tím, že ČR je jedním z 5 strategických trhů, kde firma master-franchisanta hledá.

Za čistotu se platí

Jelikož se jedná o master-franchisovou licenci House Shine, je hodnota celkových investic poměrně vysoká. Podnikatel se musí připravit na celkovou investici 137,5 tisíce eur (přes 3 miliony Kč), která zahrnuje franchisový i marketingový poplatek. Výhodou však bude, že se bude starat o celou síť franchisantů a dostávat od nich poplatky. Od firmy NBRAND získá master-franchisant v začátcích budování sítě veškerou podporu.

Nejvíce poboček House Shine se nachází v Brazílii, kde jich je formou franchisy provozováno více než 200. Dalšími trhy, kde si společnost myslí, že může uspět, se v případě Evropy jedná o Německo, Polsko a Nizozemí. I zde by ráda našla vhodné master-franchisanty. Investice se pohybuje na podobné úrovni jako u nás.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank