21.01.2014

Drsná konkurence

Americká franchisová společnost McDonald’s snížila v Česku tržby. Příčinou je slabá ekonomická situace.

Konkurence v oblasti gastronomie ve špatném ekonomickém prostředí více přitvrzuje. Americký řetězec rychlého občerstvení McDonald's to zažívá u nás na vlastní kůži. Tržby jeho poboček loni klesly meziročně o 1,8 % na necelé 4,1 miliardy Kč. „Ve výsledcích společnosti se odrazila složitá situace v odvětví pohostinství a veřejného stravování," říká mluvčí McDonald's Drahomírá Jiráková. Počet obsloužených zákazníků dosáhl loni 58 milionů.

interier McDonalds

Franchisová síť rychlého občerstvení McDonald’s působí na českém trhu přes 20 let. Během této doby se mu podařilo u nás otevřít 93 restaurací.

I přes náročné podmínky dokázal McDonald's s konkurencí bojovat. Podařilo se mu loni otevřít 7 nových restaurací a představil nový franchisový koncept malých restaurací, které chce směřovat do menších nákupních center či na vlaková a autobusová nádraží. „Tento koncept by měl do budoucna u McDonald's hrát významnou roli jako důležitý prvek naší expanze do nových lokalit," dodává Drahomíra Jiráková. První pobočky byly otevřeny v Galerii Harfa a Europarku Štěrboholy v Praze.

Když trh padá, firmy většinou šetří své náklady. McDonald's naopak loni proinvestoval 285,5 milionu korun, což je největší částka na investice za posledních 15 let. Na konci roku měla společnost 93 restaurací, z čehož 18 je provozováno na základě franchisové licence. „Letos plánujeme otevřít 3 až 4 nové restaurace," uzavírá Drahomíra Jiráková.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank