29.01.2014

Hypotéky rostou

Franchisová makléřská síť Gepard Finance uzavřela loni hypotéky za více než 8 miliard korun. Zvýšila i počet franchis.

Úrokové míry se drží stále při zemi, což vede ke stále vyššímu počtu uzavřených hypoték. Makléřská společnost Gepard Finance, která se rozvíjí na základě franchisové licence, to ví nejlépe. Loni zprostředkovala hypotéky za 8,3 miliardy korun, což je o miliardu více než za předloňský rok. Zvýšil se i počet franchisových míst, kde firma nabízí klientům své služby.

gepard finance recepce s pultíkem

Už na 65 franchisových místech Gepard Finance se mohou klienti poradit ohledně hypotečních úvěrů.

„Loni jsme podepsali 8 nových franchisových smluv a momentálně jednáme s dalšími čtyřmi vážnými zájemci o podpis franchisové licence,“ doplňuje ředitel franchisové sítě Gepard Finance Stanislav Obešlo. Makléřská firma provozuje veškeré své pobočky formou franchisy, aktuálně se jejich počet ustálil na 65. Ráda by více posílila v regionech Vysočiny, střední Moravy a Karlovarském kraji.

Společnost Gepard Finance vede statistiky ohledně hypotečního trhu. Průměrná výše hypotéky dosahovala v loňském roce 1,706 miliardy korun, což je meziročně o 80 milionů méně. Největší objem hypoték se sjednalo s pětiletou fixací. „Je to pochopitelné, jelikož banky nabízí právě u těchto fixací nejlepší úrokové sazby," upozorňuje Jan Kruntorád, předseda představenstva Gepard Finance.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank