10.02.2014

Dvacet let s kuřaty

Fastfoodový koncept KFC už u nás působí dvě dekády. Franchisanty však nehledá.

Americký franchisový koncept KFC oslavil v Česku své dvacetileté působení. Ač se v různých státech rozvíjí pomocí franchisy, u nás veškerý rozvoj zajišťuje společnost AmRest, která od majitele KFC odkoupila master-franchisovou licenci. Za dobu, co zde s rozvojem KFC začala, otevřela v republice 65 restaurací s rychlým občerstvením.

Nově rekonstruovaná restaurace KFC na Václavském náměstí Foto KFC

Restaurace KFC Blaník prošla rekonstrukcí a představila nový systém objednávek.

„V průběhu posledních dvou let jsme otevřeli 11 nových poboček pokrývajících zejména hlavní dálniční tahy a regionální města Prostějov, Chomutov a Opavu,“ říká Libor Hubík, provozní ředitel KFC a jednatel AmRest. Cílem pro firmu je soustředit se na drive-thru, zejména v Praze a okolí a v krajských městech. Společnost má v plánu v brzké době otevřít 2 restaurace, a to v Teplicích a drive-thru v Mostě. Strategií společnosti je zprovoznit 3 až 5 poboček ročně. O prodávání jednotlivých franchis společnost neuvažuje.

Letos v lednu byla zrekonstruována nejvytíženější restaurace KFC Blaník na Václavském náměstí v Praze, kde byl představen nový způsob objednávek a výdaje produktů. „Nový systém umožní především lepší organizaci prodeje. Většina nových a renovovaných restaurací bude vybavena tímto systémem,“ dodává Petr Novák, oblastní manažer KFC. Zaměřit se firma chce i na snídaňová menu, která testuje v Praze Dejvicích. Ty by se do roka měli rozšířit do dalších 10 restaurací.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank