06.02.2014

Kde se dobře nakupuje

Ocenění MasterCard Obchodník roku 2013 zná své vítěze. Uspěly i firmy, které využívají franchising.

V úterý 4. února byly vyhlášeny výsledky ocenění MasterCard Obchodník roku za rok 2013. V 11. ročníku, jehož vítězové byli oceněni v rámci slavnostního večera u příležitosti konference Retail Summit 2014, se absolutním vítězem stal prodejce nábytku Ikea Česká republika. Na druhém místě skončila dm drogerie a třetí příčku obsadila drogistická síť Teta, jež provozuje část svých prodejen na základě franchisové licence. Cenu veřejnosti obdržel Lidl.

Electro World prodejna s PC zevnitř

Společnost Electro World zvítězila v kategorii Prodejce elektrotechniky v ocenění MasterCard Obchodník roku 2013. V její síti se nachází 3 franchisové prodejny.

Lidé firmu Ikea, která využívá v určitých státech též ke svému rozvoji formu franchisingu, v ČR však ne, ocenili především díky skladbě sortimentu, vysoké míře loajality a důvěry. V rámci ocenění MasterCard Obchodník roku byly vyhlášeni i vítězové jednotlivých oborových kategorií. Prvenstvím se mohou pochlubit firmy Kaufland, Sportisimo, Alza.cz, opět dm drogerie či Levné knihy. Ze společností, kterým není franchisa u nás cizí, uspěly prodejce elektroniky Electro World či hobby market OBI, který však loni od franchisového rozvoje upustil.

Celkový vítěz i vítězové v jednotlivých oborových kategoriích byli určeni na základě výsledků výzkumu společnosti Incoma GfK na vzorku 1 000 respondentů z celé České republiky. Hodnocenými parametry bylo spontánní jmenování prodejny („top of mind“), počet nakupujících a míra jejich věrnosti prodejně, důvěra zákazníků a spokojenost s vybranými parametry (sortiment, kvalita, personál, služby, uspořádání).

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank